fbpx
Close

Eesti pani Kuldliiga alagrupiturniirile väärika punkti, Kreek uudses rollis

Eesti rahvusmeeskond tänase mängu eel. | Foto: CEV

Eesti meeste koondis pidas Euroopa Kuldliigas alagrupiturniiri viimase kohtumise, kui Lätis Liepajas toimunud teises ringis alistati lõunanaabrid tulemusega 3:0 (25:20, 25:17, 25:16). Seega jäi Eesti saldoks kuus võitu ja null kaotust.

Juba eile 3:1 võiduga Belgia üle koha finaalturniirile taganud Eesti ei andnud täna Lätile mingit võimalust ja mäng tüüriti kindlalt enda võidusadamasse. Rahvuskoondise loots Cedric Enard andis täna mänguaega meie teisele ešelonile, kes pettumust ei valmistanud. Uut positsiooni sai proovida põlvevalu käes vaevlev Ardo Kreek, kes oli üles antud teise liberona.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Renee Teppan, kes tõi 14 punkti (+9), Tartu-turniirilt eemale jäänud ja tuleval hooajal Saksamaa kõrgliigasse siirduv Stefan Kaibal lisas 12 ja Märt Tammearu 11 punkti (efektiivsus vastavalt +3 ja +7). Meie meeste vastuvõtt oli 49%, rünnak 52%, lisa tuli 9 bloki ja 8 ässa näol.

Avo Keele juhendatava Läti tulemuslikem oli Kristaps Platacs 10 punktiga (+3). Lõunanaabrid said serve vastu 30-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt. Lisaks teeniti 5 punkti blokiga ja löödi samuti 5 ässa.

Kuldliiga finaalturniir toimub 19.-20. juunil Belgias Kortijkis.

scroll to top