fbpx
Close

Võrkpallikogukond on Ukraina taga. “Kui mul oli võimalik teha suur pidu, siis peab mul olema vahendeid ka Ukrainat toetada.”

Merike ja Priit Randpõld; Boriss Žukov ja Bogdan Mazenko, finaalturniiri pealtvaataja, Hanno Pevkur ja Kristo Kollo kodusel EM-il. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Tuhandete eestlastelt Ukrainale tehtud annetuste seast leiab ka mitu võrkpallis läbi viidud rahakogumist, mis näitavad inimeste ühtsust sõja teemal.

Tartu Bigbank, kes võõrustas vahetult pärast sõja puhkemist Credit24 Balti liiga finaalturniiri, teatas enne pronksi- ja kullamängu, et kogu piletitulu annetatakse Ukrainale. Kokku õnnestus sel moel koguda 3212 eurot.

“Tean, et oli ka neid inimesi, kes ostsid kodust pileti, kuigi mängule ei tulnud, või soetasid kohapeal pileti, kuigi olid kutsega turniirile pääsme saanud,” ütleb Bigbanki mänedžer Hendrik Rikand, kelle sõnul on kogutud raha ka Ukrainasse juba saadetud.

Teine märkimisväärne annetus sai tõeks tänu Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Kristo Kollo algatusele. Kollo pani Facebookis oksjonile särgi, millega mängis sügisel Tallinnas toimunud EM-finaalturniiril kohtumises Prantsusmaaga. Oksjon osutus üle ootuste populaarseks ja särk läks lõpuks Eesti ühele suuremale võrkpallifanatile Priit Randpõllule, kes pakkus koos abikaasa Merikesega 1550 eurot. Koos Kollo omapoolse panusega läks Ukraina poole teele 1700 eurot.

“Minu idee polnud selle annetusega saada endale tähelepanu,” jääb Randpõld tagasihoidlikuks. “Ma soovisin, et inimesed näeksid Kristo postitust ja tabaksid end mõttelt: “Vau, meil on kõigil võimalus praegu Ukrainat selles katastroofis aidata!” Abi on hetkel väga vajalik. Suurel osal meist on võimalik mõnest hüvest elus loobuda, et Ukrainat toetada.”

“Minu enda taust antud lool oli see, et abiellusin Merikesega kaks päeva enne sõja puhkemist, 22. veebruaril. Meil oli suur pulmapidu. Minu arvamus on selline, et kui mul oli võimalik teha suur pidu, siis peab mul olema vahendeid ka Ukrainat toetada. Olen toetanud sõjavastast võitlust veel läbi mitme sõbra, kes korjanduse korraldasid. Ja tänada tahaksin ma Kristot, kes sellise idee peale tuli. Tean, et ta ise lootis paarsada eurot koguda, aga tulemus ületas ootused,” lisas Randpõld.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on Eesti sel aastal andnud Ukrainale humanitaar- ja kaitsealast abi kokku juba enam kui 200 miljoni euro väärtuses.

scroll to top