fbpx
Close

57. korda toimuv Alexander Cup kutsub kõiki võrkpallureid turniirist osa saama

19. aprillil leiab Tartumaal aset juba 57. korda toimuv võrkpalliturniir Alexander Cup, kuhu on oodatud võistlema kõik soovijad. Tegu on segavõistkondade turniiriga. 

Aleksander Rünk (03.08.1909-19.04.1961) oli mitmekülgne sportlane, treener ja Tartu Ülikooli Sportmängude kateedri juhataja. Ta võitis medaleid Eesti meistrivõistlustelt kergejõustikus, korvpallis ja võrkpallis. Rüngi sulest on ilmunud esimene Eesti võrkpalliõpik (1954), paljud tema juhendatavad võistkonnad võitsid erinevate tiitlivõistluste medaleid. Selle suurepärase mehe auks toimubki igal aastal Tartumaal võrkpalliturniir.

Turniiri algusaegadel, möödunud sajandi 60-70ndatel aastatel võistlesid nais- ja meeskonnad, osalejaiks olid Riia, Vilniuse, Minski ja Tartu ülikooli võistkonnad.

Vana punktilugemise süsteemi järgi oli ainult oma pallingul võimalik punkti teenida. Võrdsete vastaste korral kestsid mängud üle kahe tunni ja tihti lõppesid mängud alles pärast südaööd. Alexander Cup kestis tavaliselt kolm päeva.

80ndatel olid Tartu Ülikooli võrkpallurid esimesed, kes pääsesid vaba maailma rahvusvahelistele tudengite võistlustele. Erinevate Hollandi ja Prantsusmaa turneede võistluskogemusi kasutades hakati juba 80ndate lõpus Alexander Cupil mängima segavõistkondades – kolm naist pluss kolm meest.

Turniiri tase on olnud korralik ja alati käib kõva võitlus iga punkti pärast. Hinnanguliselt on üle 60 Eesti koondislase näidanud oma oskusi, et võita Alexander Cupi karikas.

Jaanus Lillepuu, Parri Kruuda, Avo Keel, Reet Sepp, Katre Laanes, Mari-Liis Graumann, Alari Jõesaar, Kaarel ja Kristjan Kais on lähimineviku tuntumad mängijad, kelle meisterlikkus ja trikid on pakkunud võrratu elamuse kõigile osalejatele.

Alexander Cupil selgitatakse ka söödu- ja löögivõistluse võitjad.

Pärast pingelisi mänge on live-esinemised koos õhtusöögiga – rokitud on Rock-Hoteli, Cry Baby, Bad Orange, Fixi jt saatel.

Tänavu, 19. aprillil hoiab meeleolu kõrgel Jüri Homenja.

Alexander Cupi juhendiga saab tutvuda siin. Kiirematel registreerujatel on eelis, sest nende vahel loositakse välja vahvaid auhindu.

Avatud on ka Alexander Cup Facebooki leht. Jaga FB-lehel oma meenutusi ja pilte turniirist ning osale 1. aprillil toimuvas loosimises, kus antakse ära kaks Popspordi 30 euro suurust kinkekaarti.

Kui ka Sina soovid oma võistlust Võrkpall24.ee’s reklaamida, võta ühendust aadressil info@vorkpall24.ee.

scroll to top