fbpx
Close

Valitsus leevendas piiranguid: 13 maakonnas tohib tänasest taas võrkpallitrenne läbi viia

Võrkpall. | Foto: Siim Semiskar

Valitsus kiitis reedesel e-istungil heaks 13 Eesti maakonda puudutava korralduse, millega kehtestati alates tänasest piirangud huvihariduse ja -tegevuse, täiendkoolituse ja -õppe, noorsootöö ning spordi valdkonnas. Võrreldes varasemaga on piirangud leebemad.

Välitingimustes tohib nimetatud tegevustest osa võtta mitte rohkem kui 25 inimest rühmas, sealhulgas treener või juhendaja. Tegevust läbi viies tuleb arvestada, et üks rühm ei tohi kokku puutuda teiste rühmadega.

Sisetingimustes kehtestatakse rühma suuruseks kuni 11 inimest, kaasa arvatud treener või juhendaja. Kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega. Ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 50 protsenti. Siseruumides tuleb kanda maski, välja arvatud kuni 12-aastased lapsed või siis, kui see on tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu vastunäidustatud.

NB! Piiranguid ei leevendatud suuremates nakkuskolletes ehk Harjumaal ja Ida-Virumaal, kus rühma- ehk muuhulgas võrkpallitreeninguid tohivad ka edaspidi sisetingimustes teha vaid meistriliigaklubid, koondislased või noortekoondislased. Samuti on nimetatud maakondades jätkuvalt harrastajatele suletud jõusaalid ja muud sisetingimustes spordi tegemiseks loodud treeningkohad.

Spordivõistlused ja -üritused sisetingimustes on lubatud üksnes spordialaliidu võistlussüsteemis osalevatele meistriliiga võistkondadele, professionaalsetele sportlastele ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele. Siseruumides tuleb kanda maski, välja arvatud olukordades, kus see pole võimalik, näiteks otseses võistlustegevuses.

Nii sise- kui välistingimustes võivad spordivõistlused, spordi ja -liikumisüritused toimuda ainult ilma pealtvaatajateta. Mõlemal juhul peavad olema tagatud desinfitseerimisvahendid ning järgida tuleb terviseameti desinfitseerimisnõudeid.

Piirangud hinnatakse üle kahe nädala pärast.

scroll to top