fbpx
Close

Andrei Ojamets: mina jätsin Ennoki võistkonnast välja ja mina ka vastutan

Anu Ennokit me sel suvel enam koondise ridades mängima ei näe. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallinaiskond on pidanud kahes viimases EM-valikmatšis saama hakkama Anu Ennokita, kes ei naase võistkonda ka homseks kodumänguks Tšehhiga. 

Eesti hetke tituleerituimat naisvõrkpallurit segab juba pikemat aega seljavigastus. Esimeses EM-valikmängus Soome vastu kuulus nurgaründaja küll vapralt algrivistusse, ent ei suutnud läbi valu endast parimat anda. Edaspidistest mängudest on Ennok jäänud aga täielikult kõrvale.

“Mina jätsin Anu võistkonnast välja,” sõnas naiskonna peatreener Andrei Ojamets Võrkpall24.ee’le. “Ma tean, et osadele inimestele see käik ei meeldinud, aga mina võtsin ka vastutuse. Oleks tegu olnud õlavigastusega, siis oleksin ilmselt kasvõi tagaliinis kaitse mängimise eesmärgil Anu võiskonda jätnud, aga seljavigastus on teine asi. Kui seljaga on probleemid, segab see kogu keha. Arvestasin otsust langetades seda, et Anu on profivõrkpallur ja teenib elamiseks raha just spordiga. Seetõttu polnud asi riskimist väärt. Pealegi oli Soome-mängus näha, et ta ei saanud ka vastuvõtul korralikult tegutseda. Vastasel juhul poleks löödud meie parimale vastuvõtjale kuus ässa.”

Mis aga ikkagi juhtus, et Eesti kolmapäevases Tšehhi-mängus täielikult pärast avageimi lagunes?

Andrei Ojamets (paremal). | Foto: Gertrud Alatare

“Esiteks, võrreldes konkurentidega on meil jõudu vähe. Ja ma ei pea silmas füüsilist või vaimset jõudu, vaid seda, et mängijaid on vähe. Nette Peit ja Liis Kullerkann kukkusid täiesti ära, ka Kertu Laagi rünnakunumbrid olid kehvad. Eliisa Peit tuli küll hästi mängu, aga sellest ei piisanud. Ainult sellega, et Kristiine Miilen nurgast punkte toob, mängu ei võida. Ainus võimalus, kuidas me suudame endast suuremaid võita, on peaga mängimine. Kui see kaob ära, tekib täielik kaos. Mõttekoht on ka see, et igal korral, kui me tagaajaja rolli oleme jäänud, pole me suutnud sealt välja tulla. Hetkel puudub naiskonnas ka selline liider nagu on meestel Robert Täht või Renee Teppan, kes rasketel hetkedel mängu enda peale võtta tahaks,” ütleb Ojamets.

55-aastane treener toonitab, et Euroopa liigaga liitumine oli naiskonnale küll igal juhul kasulik, ent on röövinud paratamatult jõudu.

“Nii pikka suve pole neil naistel varem olnud. Ma näen eeskätt, kuidas just vaimselt on kõik väsinud. See pole lihtne, kui iga paari päeva tagant pead reisima. Näiteks eile hakkasime Tšehhist kell 9 hommikul tulema, ootasime Stockholmis viis tundi ümberistumist ja jõudsime õhtul kell 10 koju. Me oleks võinud täna hommikul trenni teha, aga sel poleks mingit mõtet olnud. Puhkus on üks osa treeningust.”

Eesti ja Tšehhi EM-valikmäng algab Kalevi spordihallis homme kell 19.00. Nii peatreener kui mängijad on juba kinnitanud, et hoolimata üleeilsest tulemusest minnakse koduväljakul tšehhidele lahingut andma.

scroll to top