fbpx
Close

Micelli jätab ootamatult Eesti koondisega hüvasti. Pevkur: olen kutsunud kokku erakorralise koosoleku

Lorenzo Micelli. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Mõne nädala eest Eesti võrkpalliringkondadesse jõudnud kuuldused meie rahvusnaiskonna peatreeneri Lorenzo Micelli siirdumisest Bulgaaria naiskonna eesotsa on osutunud tõeks, kinnitab Bulgaaria võrkpalliliit.

2020. aasta kevadest Eesti koondist juhendanud Micelli pidanuks jätkama meie rahvusnaiskonna treenimist kuni 2023. aasta koduse EM-finaalturniiri lõpuni, sest alaliit otsustas talvel temaga koostööd kahe aasta võrra pikendada. Võrkpall24 andmetel polnud Micelli plaanidest teadlikud ka naiskonnaliikmed. Tänane uudis tuleb seega eriti suure ja halva üllatusena.

Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkuri hääletoonist kõlas teisipäeva pärastlõunal Võrkpall24 kõnele vastates läbi selge kurbuse noot. “Tean nii palju, et Bulgaaria võrkpalliliidu juhatuses sai Lorenzo 23 liikmelt 16 poolthäält. Muus osas saan öelda hetkel vaid nii palju, et olen täna kella 17.00ks kutsunud alaliidus kokku erakorralise koosoleku,” sõnas Pevkur. Ta kinnitas, et on olnud Micelliga viimastel päevadel antud teema tõttu küll suhtluses, kuid sai sarnaselt võrkpallisõpradele tema lõplikust otsusest teada Bulgaaria alaliidu kaudu.

Seda, kuivõrd suur tagasilöök on kaks aastat Eesti naiste ja ka tütarlaste võrkpalli arendanud mehe kaotamine saabuvat EM-finaalturniiri silmas pidades ja kellest saab uus loots, Pevkur hetkel kommenteerida ei soovinud. Ta lubas meediale pikemaid kommentaare jagada pärast juhatuse koosolekut.

Bulgaaria naiskond paikneb maailma edetabelis 15. ja Euroopa edetabelis 9. kohal, Eesti naiskonna koht on vastavalt 52. ja 32. Sügisel toimunud EM-il kaotas Ivan Petkovici poolt juhendatud Bulgaaria kaheksandikfinaalis 2:3 Rootsile.

Täiendatud! Pevkur sõnas Facebookis “Võrkpalligrupis” pärast artikli ilmumist kell 14.03 veel järgnevat: “Suhtlesin just nii Bulgaaria alaliidu presidendiga kui ka Lorenzoga. Seis on segane. Bulgaaria alaliit soovib Micellit, Lorenzo lõplikku “jah-i” pole öelnud. Suhtleme Lorenzoga esimesel võimalusel uuesti ja lisaks koguneb täna kell 17 erakorraliselt Eesti alaliidu juhatus.”

scroll to top