Eestlaste koduklubid kaotasid Soomes liidritele – Ennok ja Peit tublid, Naabril must päev

Nette Peit (nr 11) ja Anu Ennok. | Foto: CEV

Soome meistrivõistlustel sai hooaja neljanda kaotuse Oliver Lüütsepa ja Mart Naaberi koduklubi Akaa Volley, kui võõrsil jäädi alla liider Loimaa Hurrikaanile 1:3 (25:19, 24:26, 25:20, 25:17). Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti kaotas naistest samuti tabeli liidrile Kangasalale 1:3 (25:23, 7:25, 25:27, 30:32).

Meeste mängus kuulus esimese geimi lõpp täielikult võitjatele, kui geimi viimased neli punkti kanti Hurrikaani arvele. Tasavägise teise geimi lõpu suutis Lüütsepa käe all treeniv Akaa küll enda kasuks pöörata, kuid kaks viimast geimi kuulusid taaskord vastastele.

Eesti koondise temporündaja Naaberi mäng täna ei õnnestunud. Kui kaks esimest geimi kuulus Naaber põhikooseisu, siis kolmandas sekkus vahetusest ja neljandas jäi varusse. 212-sentimeetrine tartlane kogus vaid 1 punkti (-1). Naaber realiseeris kolmest tõstest ühe. Kaotajate resultatiivseimaks ja ühtlasi üleplatsimeheks tõusis Urmo Sivula 22 punktiga. Võitjate parim oli Sakari Mäkinen, kes tõi 20 punkti (+7).

Soome meeste liigas pidasid tasavägise kohtumise ka tiitlikaitsja Sastamala VaLePa ja hiljuti Akaa üle võidu võtnud Savo Volley. Duellis jäi peale viimane tulemusega 3:2 (25:23, 12:25, 27:29, 25:18, 15:12). Võitjate liidriks tõusis Miro Määttanen 22 punktiga (+6). Kaotajate poolel olid tulemuslikumad Mikko Oivanen ja Niko Suihkonen 20 punktiga.

Tabelis asub Akaa 50 punktiga hetkel kolmandal kohal. Esimest kohta hoiab Hurrikaani, kes on kogunud 24 mänguga 64 punkti. Akaa jätkab hooaega järgmisel teisipäeval, kui mängib kodus VaLePa’ga.

Soome naiste meistriliigas pidas tiitlikaitsja Salo maha põnevuslahingu, kuid kohtumisest Kangasalaga tuli väljuda kaotajatena. Nette Peit tõi Salole 11 punkti (+1). Saarlanna realiseeris 33 tõstest 9 (27%), lisa tuli 2 bloki näol. Korraliku esituse tegi ka Anu Ennok, kes tõi 15 punkti (+8), olles Katarina Pilepici (26 punkti, + 8) järel oma naiskonna paremuselt teine punktikütt. Viljandlanna sai 43 tõstet, millest realiseeris 15 (35%). Võitjatele tõi Mary-Kate Marshall 27 punkti (+22).

Liigatabelis paikneb tiitlikaitsja Salo alles neljandal kohal, olles kogunud 34 punkti. Tabelit juhib Peidi eelmise hooaja koduklubi Kangasala 46 silmaga.

Teksti autor: Pille Saks

Meeste tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
Naiste tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht