fbpx
Close

Gallup | Võrkpallisõbrad valisid viimase kümnendi parimaks leegionäriks Williamsi, koondislased Pašitski

Dmitri Pašitski, Lincoln Williams, Daniel Maciel ja Deniss Petrovs. | Fotod: erakogu; Siim Semiskar; volley.ee; CEV

Eesti võrkpalliklubidesse on jõudnud aastate jooksul mitmed endised või tulevad Euroopa tippliigade ja -klubide mängijad. 

Ent kes on olnud viimase kümnendi silmapaistvaim Eestis mänginud leegionär?

Korraldasime Facebooki uues “Võrkpalligrupis” hääletuse, kus üritasime leida sellele küsimusele vastuse.

Hääletuse võitis kolmel hooajal (2014-17) Tallinna Selveri ridades Eesti spordisaale auklikuks pommitanud Lincoln Williams. Austraalia koondise diagonaalründaja on kogunud tänaseks 90 häält. Pärnus ja Selveris pea kümmekond aastat tagasi mänginud Ukraina temporündaja, nüüdne Euroopa tipp Dmitri Pašitski teenis 34 ja mullu saarlased kolme tiitlivõiduni tüürinud Austria sidemängija Alexander Tusch 12 häält.

Hääletuses lõid kaasa ka mitmed endised ja praegused Eesti meeste koondise mängijad, kelle arvamus erines aga teiste võrkpallisõprade omast väga selgelt. Kõige rohkem ehk 8 häält sai Pašitski, 3 häälega oli teine Williams.

Pole kahtlustki, et neist mõlemast on saanud nüüdseks tugev mängumees, kuid koondislaste arvamuse erinevus näitab ilmselt eelkõige seda, et hääletanutest enamik lihtsalt mäletavad Williamsit paremini, sest Pašitski Eestis mängimise ajast on tänaseks möödas palju rohkem aega. Mis nii ukrainlast kui austraallast aga lisaks heale mänguklassile ühendab, on see, et mõlemad leisid omale Eestist tulevase elukaaslase.

Hääletuse leiab üles siit.

scroll to top