fbpx
Close

Halb üllatus pani Raadiku Tuneesias raskesse seisu

Andrus Raadik. | Foto: Arhavi

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Andrus Raadik viibib jätkuvalt Tuneesias ning ootab oma koduklubi Sfaxieni ja kohaliku liiga järgnevaid otsuseid seoses tulevikuga.

33-aastane Raadik on olnud Aafrika mandril juba mõnda aega üksinda, sest tema elukaaslane Elina ja tütar Sade pääsesid Tuneesiast õigeaegselt tulema.

“Soome riik tegi erakorralise lennu, et puhkajad Tuneesiast koju viia. Nad said sellele lennule peale. Selles suhtes on kõik super. Mina jäin tol hetkel aga siia, kuna klubi ütles, et küll kümne päeva pärast liiga jätkub,” meenutas Raadik. Klubi optimistlik prognoos pole mõistagi täide läinud ja eestlane on olnud juba nädalaid üksinda hotellitoas.

Raadik siirdus Türgi kõrgliigast Tuneesiasse detsembris, kuid mänguaega ta üleliia palju ei saanud. Põhjus seisnes selles, et sealses liigas tohib korraga olla väljakul vaid üks leegionär, kelleks Sfaxieni puhul osutus ukrainlasest diagonaalründaja Andrei Tuptši.

“Ausalt öeldes polnud ma sellest reeglist teadlik. Sain sellest teada siis, kui olin nädal aega juba kohal olnud. Ka agent ei teadnud seda. Helistasin talle kohe, kui teada sain, et siin on ühe leegionäri reegel. Kahjuks on ukrainlase järel teine diagonaalründaja ülimalt ebastabiilne ja mul on raske väljakule saada. Mingil hetkel oli mul (vaimselt) väga keeruline. Rääkisin Robiga (Robert Täht – toim.) ja ta ütles, et ma pean järelikult kõik mehed üle mängima. Sellise mentaliteediga läksingi peale ja õnnestus ka. Selleks, et väljakule pääseda, peab aga teine diagonaal paremini mängima hakkama. Tuska valmistabki just see, et midagi ise muuta ei saa,” tõdes Raadik.

“Olen mõelnud ka diagonaalründaja kohal mängimisele. Pangu mind kasvõi sinna. Mul on nii suur tahtmine, et pole vahet, kus mängiksin,” rääkis pärnakas.

Kuula Raadiku eluolust Tuneesias pikemalt saate “Tõde või vale?” alguses!

scroll to top