fbpx
Close

INTERVJUU | Belgiasse siirdunud Teppan: mul on hea meel, et sain Prantsusmaalt tulema

Renee Teppan eelmisel hooajal Belchatowi Skra särgis oma uue koduklubi vastu rünnakul. | Foto: CEV

[logo-slider]

[logo-slider]

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan lahkus Prantsusmaa kõrgliigaklubist Poitiers’st ja siirdus Belgia valitseva meistri, Meistrite liigas veerandfinaali koha eest heitleva Maaseiki Greenyardi ridadesse, kus mängib teist hooaega järjest Andri Aganits.

26-aastane pärnakas on vaevelnud tänaseks juba enam kui 12 kuud õlavigastusega, mistõttu ei saanud ta ka tänavuseks hooajaks Poitiers’s korralikult valmistuda. Otse EM-finaalturniirilt Prantsusmaale siirdunud Teppan jäi Chizoba Neves Atu järel teiseks diagonaalründajaks ja sai mänguaega oodatust oluliselt vähem.

Renee, palun räägi, kuidas üleminek teoks sai? Kas Poitiers’ga kokkuleppele jõudmine oli keeruline protsess?

Tänavune hooaeg Prantsusmaal oli mul, nagu ta oli. See algas juba natukene halvasti, kuna läksin ju sinna pooliku tervisega. Suhtumine minu vastu läks klubi juhtide poolt üsna kiiresti ebameeldivaks. Eks see ole natukene mõistetav ka, sest nad maksavad mulle palka, aga mina olin oma tegemistes poolkõva. Miks see asi nii kaua aega võttis, oli see, et meil polnud alates detsembrist peatreenerit, kes võitles tervisega. Kuna tema pani võistkonna kokku, siis ei tohtinud enne midagi toimuda, kui temal on selge ülevaade. Kui päris aus olla, siis peatreener ei näinud põhjust minu minema laskmiseks, sest hooaja teiseks pooleks oli õla seis tunduvalt parem. Aga mida aeg edasi, seda paksemaks õhk läks ja meeldiv seal olla ei olnud. Mul on hea meel, et sain sealt tulema.

Poitiers’ga polnud kokkuleppele jõudmine keeruline. Klubi juhtidel oli soov, et ma läheksin. Eks nad tahtsid raha kokku hoida ja tundus, et kohati oli see neile tähtsam kui tulemus. Eelmisel laupäeval tuli esimene variant, milleks oli Maaseik. Pühapäeva õhtul tuli kõne, et homme (esmaspäeval – toim.) on vaja rongile minna. Võtsin oma kompsud kaasa, panin korteri enam-vähem kokku ja tulin tulema. Esmaspäeva õhtul olin Maaseikis trennis.

Kas peale Maaseiki tunti huvi ka mujalt?

Ei, või siis agent seda mulle ei öelnud. Tegelikult langes see kõik halvale ajale, sest 31 jaanuar sulgus ajaaken, mil mängijaid sai veel juurde tuua. Kuna Maaseiki põhidiagonaal Lou Kindt sai vigastatda, siis kasutati medical joker‘i varianti. Meditsiiniline pool on minu jaoks hetkel väga tähtis ja Maaseikis on see väga heal tasemel, seega pikalt mõtlemist polnud. Eks ma olin valmis, et tuleb Lähis-Ida ots teha, sest finatsiline pool on minu jaoks tähtis ja ei tahtnud väga palju selles osas kaotada.

Siit ka minu järgmine küsimus: kas võrreldes Poitiers’ga annad palga osas kõvasti ära?

Eks Poitiers kompenseerib ka mulle veel teatud asju ja päeva lõpuks see kaotus nüüd nii meeletu pole, et oleksin pidanud muid variante otsima. Ma arvan, et Maaseiki palgafond on umbes sama suur kui Prantsusmaa kõrgliiga keskmikel, seega sellega muret pole.

Pidid enamuse ajast Chizoba ilusate esituste tõttu mänge pingilt jälgima. Oli see sinu jaoks üllatus, et brasiillane suutis Eesti liigast tulnuna selliseid esitusi Prantsusmaa kõrgliigas teha?

Esimene ring oli kindlasti. Tänu temale oli mul tegelikult endal ka lihtsam, sest kui tema oleks kehvasti mänginud, siis oleks see mind suurema surve alla pannud. Ma arvan, et talle andis suvine Brasiilia B-koondises käik palju juurde. Usun, et seal tema silmad avanesid päris kõvasti. Ta nägi, kuidas asju ja tööd tehti. Ilmselt aitas teda ka see, et ta tuli klubi juurde kohe alguses ja leidis hea hoo. Mina olin alguses mänguliselt kaugel sellest, et võiks platsile minna. Esimese poolega võib ta kindlasti rahule jääda, aga nüüd hooaja teises pooles pole tal lihtne olnud, sest eks vastased õpivad ka rohkem teda tundma. Tal on igas elemendis juurde panna. Loodan, et järgmisel hooajal ta saab hea treeneri käe alla ja kui ta veel pruudi ka leiaks, siis võib temast kõva mängumees tulla.

Oled sa Maaseiki toodud esidiagonaaliks või on Belgia klubil ka teine heal tasemel diagonaalründaja?

Eks nad ikka loodavad minu peale. Ma olen mänginud mitmes tippklubis ja mul on kogemusi. Nende jaoks oli pigem küsimus see, mis seisus ma olen. Olin kolmepäevasel testperioodil ja ju siis oldi minuga rahul. Tunnen ise ka, et 100 protsenti ma mänguvalmis pole, aga ma usun, et piisavalt heas seisus, et siin hakkama saada.

Teine diagonaalründaja on kanadalane (Robert Wojcik – toim.), keda ma pole palju näinud. Viimases mängus tegutses ta väga hästi. Tehti siin nalja ka, et teda pole kunagi nii hästi mängimas nähtud. Ma ei oska täpselt öelda, milline tema tegelik tase on.

Kuna sa oled pikalt vaevelnud õlavigastuse küüsis, siis millised plaanid on seoses õlaga tulevikuks?

Selge on see, et lõigata pole siin midagi. Hetkel ongi olnud see, et ümber on olnud palju inimesi ja arvamusi, et mis see siis lõpuks õige on. Nagu ma juba ütlesin, siis Maaseikis on meditsiiniline pool väga kõva ja just täna tulin ühe väga tuntud arsti juurest, kes kaudselt tegeleb paljude klubidega, kaasa arvatud Perugiaga, kus mängib Robert Täht.

See on tundlik teema ja kõik peavad teadma, mida teha. Ei ole nii, et ma käin jõusaalis ja teen mingeid asju vaid ka peatreener pallisaalis peab teadma, millises harjutuses teatud asju maha tõmmata ja nii edasi.

On õlg hetkel sellises seisus, et kannataks terve mängu vastu pidada?

Ma usun küll. Õlg tahab küll natukene pikemat soojendust ja pean enda mängus mõned korrektuurid tegema. Ma küll ei saa nii kiiret mängu mängida, nagu ma tahaksin, aga ma usun, et läbi teatud tee ma suudan korralikult esineda.

Kas tänavuse koondisesuve jätad vahele, et tervisemured lõplikult lahendada?

Mul on Eestis üks füsioterapeut, kellelt saan harjutusi ja kui ma saan siin ka juurde, siis kõik on võimalik. Okei, meil on uus peatreener ja kõik on vägev ja tahaks teha asju, aga reaalselt mõeldes tuleks teha asju rahulikult. Palli tagumine pigem ei aita väga palju kaasa. Kolm kuud on veel minna ja kui minu seisund lubab koondisesse minna, siis loomulikult lähen. Tõele au andes, kui see suvi kellelgi koondise mängijatest on midagi vaja parandada, siis jumala eest, võtke rahulikult. Järgmine aasta on see, kus kõik peavad terved ja vormis olema (Eesti on üks 2021. aastal toimuva EM-i korraldajatest – toim.).

Milline on sul hetkel üleüldine mänguvorm?

Tead, ma arvan, et see on päris hea, kuigi probleeme oli Poitiers’s palju ja see jättis oma pitseri. Aga ma hoian neile edasiseks hooajaks väga pöialt, sest mängijatega sain ma väga hästi läbi ja nendega mul lahkhelisid polnud.

scroll to top