Kollo ja Galati võitsid Rumeenias põhiturniiri, Peidita Salole valus kaotus

Kristo Kollo. | Foto: Mondovi

Euroopas pallivatest olid täna võistlustules Kristo Kollo ja Galati, Anu Ennok, Nette Peit ja Salo, Kristiine Miilen ja Pannaxiakos ning Robert Viiber ja Odolena Voda.

Rumeenia kõrgliigas sai hooaja 15 võidu Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada, kes alistas 3:1 (25:12, 25:21, 25:27, 25:16) Unirea. Eestlasest nurgaründaja mängis esimeses kolmes geimis ja tema arvele kogunes 8 punkti (+6). Tartlane sai 11 tõstet, millest realiseeris 4 (36%), lisa tuli 3 bloki ja ühe ässa näol. Vastuvõtt oli 30-aastasel mängumehel 50%. Võitjate tulemuslikem oli 24 punktiga (+18) Niels Klapwijk. Unirea resultatiivsemad olid 11 punktiga Andrei Mihalescu ja Bela-Florian Bartha (kasutegur vastavalt 0 ja +3).

Galatil on põhiturniiri lõpuni jäänud kaks kohtumist ja tabelis nende esikohta keegi enam ohustada ei saa. Eestlase tööandja on kogunud 44 punkti.

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründajate Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti pidi Soome kõrgliigas vastu võtma teise järjestikuse kaotuse, kui alistuti lähikonkurendile Kuusamo Pölkkyle 2:3 (18:25, 22:25, 25:22, 33:31, 11:15). Viljandlanna Ennok sai kirja täismängu ja tõi 13 punkti (+2). 48 tõstet saanud Ennok realiseeris neist vaid 10 (21%). Saarlanna Peit mänguaega ei teeninud. Salo resultatiivseim Katarina Pilepic, kes tõi lausa 32 punkti (+20). Võitjate parimaks kerkis 21 punkti (+13) toonud Brittany Maxwell.

Eestlannade koduklubi alustas kohtumist kahe järjestikuse geimi kaotusega. Avageim kaotati kindlalt, teises geimis oli mängu märksa rohkem, kuid vastased kallutasid selle siiski enda kasuks. Järgmised kaheks geimiks suutis Salo end koguda ja väljuda neist võitjatena, kuid viimases geimis enam püssirohtu ei jätkunud ja tuli tunnistada vastase paremust.

Liigatabelis jätkab Salo neljandana, olles kogunud 48 punkti.

Tšehhi kõrgliigas viibis Eesti rahvusmeeskonna sidemängija Robert Viiber väljakul terve kohtumise, kui tema koduklubi Odolena Voda kaotas kodus tabeliliidrile Karlovy Vary Karlovarskole kindlalt 0:3 (22:25, 11:25, 19:25). Rakverest pärit mängumees tõi 3 punkti (-1), neist üks tuli bloki, üks servi ja üks rünnakuga. Meeskonna parimad olid Jiri Kraffer ja Taylor Warren Kingston 8 punktiga (efektiivsusvastavalt -3 ja 5). Võitjate tulemuslikem ja ühtlasi üleplatsimees oli Filip Rejlek 18 silmaga (+12).

Liigatabelis asetseb Odolena 26 punktiga kaheksandal kohal. Järgmise kohtumise peab eestlase koduklubi 2. märtsil, kui võõrsil astutakse vastu Brnole.

Kristiine Miilen ja tema koduklubi Pannaxiakos sai eile Kreeka naiste kõrgliigas 1:3 (19:25, 31:29, 20:25, 21:25) kaotuse Ariselt. Hetkel statistika puudub, kuid lisame selle esimesel võimalusel.

Teksti autor: Pille Saks