fbpx
Close

Karli Allik tegi belglasega samas taktis sammu edasi

Karli Allik. | Foto: Imago images/Marcel Lorenz/Scanpix

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Karli Allik siirdub Saksamaa kõrgliigas Königs Wusterhauseni Netzhoppersist Frankfurti United Volleysisse.

Kui pealtnäha on tegu võrdsel tasemel klubidega – Netzhoppers lõpetas tänavu Saksamaa liiga põhiturniiri kuuenda ja Frankfurt seitsmendana, pealegi jõudis Netzhoppers Alliku vedamisel karikafinaali -, siis tegelikult on Frankfurt oluliselt jõukam meeskond. Ka uuel hooajal on klubi seadnud eesmärgiks üllatada üht kahest kohalikust hiiust ehk Berliini või Friedrichshafenit.

Silmapaistva hooaja teinud Alliku ülemineku taga on suuresti belglane Christophe Achten, kes juhendas tänavu Netzhoppersit, kuid liitus nüüd just Frankfurtiga. Frankfurti kuulsaim mängija on uuel hooajal kogenud diagonaalründaja, nii Poola kui ka Prantsusmaa tippklubides mänginud Jochen Schöps.

192-sentimeetrine eestlane asub koha eest algkoosseisus võitlema šveitslase Robin Baghdady, rootslase Viktor Lindbergi ja sakslase Linus Hügeriga. Kogu nelik on noor, vanimal mehel ehk Lindbergil on turjal 25 eluaastat. Nimekaimas klubis mängis mullu kvartetist aga Baghdady, kes tuli Berliiniga Saksamaa meistriks.

Netzhoppersis asendab uuel hooajal Allikut teatavasti teine eestlane, Hiiumaa võrkpallur Stefan Kaibald.

Karli Alliku karjäär:

2015-17 Tallinna Selver
2017-18 Düren (Saksamaa)
2018 Bukaresti Steaua (Rumeenia)
2019 Saaremaa VK
2019-2020 Tallinna Selver
2020-21 Netzhoppers (Saksamaa)
2021-.. Frankfurt (Saksamaa)

scroll to top