fbpx
Close

Sillad jäid põletamata: Raadik asub Savo Volleys uuesti Soome meistritiitlit püüdma!

Andrus Raadik. | Foto: Savo Volley

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja, Soome kõrgliiga põhiturniiri punktirekordi omanik Andrus Raadik naaseb paariaastase pausi järel Savo Volleysse, kes loodab uuel hooajal ihaldatud meistritiitlini jõuda.

Aastatel 2016-2019 Savos (esmalt nime all Pielavesi Sampo ja seejärel Savo Volley) mänginud Raadik on elukaaslase, endise võrkpalluri Elina Salomäki ja tütre Sadega rajanud Soome kodu, mistõttu otsis pärnakas uut meeskonda just sealt. Raadikule tegid pakkumise veel mitu Soome klubi, ent valik langes lõpuks Savole, kus ta kaks aastat tagasi klubi toonase peatreeneri Jukka Tuovineni suunas tehtud kriitika tõttu vahetult enne pronksiseeriat sule sappa sai.

“Andruse ja klubi erimeelsused on lahendatud ja sel kõigel pole täna enam mingit tähtsust,” ütles klubi pressiteenistuse vahendusel Savo peatreener Timo Tolvanen. “Meil on tõsiselt hea meel, et Andrus õnnestus tagasi meeskonda tuua. Olen töötanud temaga koos mitu aastat ja tean, millise mängija juurde saime. Andrus on viimase hetkeni meeskonnamängija ja ta annab endast alati kõik. Andruse suurim tugevus on võimas ründemäng, kuigi ka tema sõrmedega servi vastuvõtt on muljetavaldav. Loodan, et temast on meile uuel hooajal suur abi.”

Pärast Soomest lahkumist lühikest aega nii Türgis kui ka Tuneesias mänginud Raadik leidis uuesti mängukindluse lõppenud hooajal, kui võitis Tallinna Selveri kaptenina Eesti karika ja Credit24 Balti liiga.

“Väga hea tunne on tagasi Savosse tulla,” tunnistas 34-aastane Raadik. “Tean siin ka mitmeid mängijaid, nii et ootan uut hooaega juba huviga.”

Savo võitis lõppenud hooajal Soome liiga põhiturniiri ja edenes finaali, kus võitis tiitlikaitsja Sastamala VaLePa vastu küll avamängu, ent kaotas kaks järgmist ja pidi leppima hõbedaga.

scroll to top