fbpx
Close

Karm saatus OM-il: tšehhide turniir võib alata liiga hilja, 45-aastane Gibb pidi vahetama paarilist

Jacob Gibb (esiplaanil) ja Taylor Crabb ei saanud olümpial koos mängida. | Foto: FIVB

Tokyo olümpia rannavõrkpalliturniir ei ole jäänud koroonaviirusest puutumata. Ameeriklase Taylor Crabbi positiivse koroonaproovi järel tõttas appi varuvõistleja. Nukram on seis aga tšehhidel: nende naispaar ei saanud üheski mängus osaleda, meeste paaril Ondrej Perusic/David Schweiner veel õrn võimalus mängida ja ka edasi pääseda säilib.

Tokyo olümpiamängude eel üheks tiitlipretendendiks peetud Ameerika Ühendriikide paar Taylor Crabb/Jacob Gibb (maailma edetabelis 4.) ei saanud siiski ühise duona võistlustulle asuda. Nimelt andis Taylor Crabb Tokyosse jõudes positiivse koroonatesti. Varuvõistlejana kaasa võetud Tri Bourne asus koos 45-aastase veteransportlase Jacob Gibbiga püüdma head kohta. Senini on seda tehtud edukalt: esimeses alagrupimängus võitsid ameeriklased tuntud Itaalia paari Adrian Carambula/Enrico Rossi (13.) 2:0 (21:18; 21:19).

“Minu arust mängis Gibb uue paarilise Bourne’iga isegi paremini,” hindas Tallinnas volleturniiri pingsalt jälgiv Venemaa koondise teine treener Rivo Vesik. “Bourne’il on väga okei rünnak ja nad mängisid tõesti hästi, vastasel juhul poleks õnnestunud Carambula sugust meest nii kindlalt võita. Tõsi, Carambula oli üsna närviline ja mängis ise kehvasti. Aga see Gibbi ja Bourne’i hea mäng võib olla tingitud ka n-ö mesinädalate efektist, kus uue paari teke annab mõlemale mängijale indu juurde.”

2008. aastal Pekingis oma olümpiadebüüdi teinud Jacob Gibbi jaoks jäävad Tokyo mängud tema mängijakarjääri viimasteks. Seda valusamalt tabas teda esialgu ilmselt teade, et paariline Grabb on andnud positiivse koroonaproovi. Olgugi et Grabbi hilisemad testid on olnud negatiivsed ja teadaolevalt tal ühtegi haigussümptomit ei esine, otsustas ta loobuda vahetult enne Ameerika Ühendriikide olümpiakoondise kinnitamist oma kohast rannavõrkpalli olümpiaturniiril, vahendab AP.

Nii õnnelikult ei ole läinud aga Tšehhi esindajatel. Perusic ja Schweiner, kes asuvad maailma edetabelis kõrgel viiendal kohal ja võitsid hooaja esimese tippturniiri Dohas, pidid andma esimeses alagrupimängus lätlaste Martins Plavinši ja Edgars Tocsi vastu loobumisvõidu, kuna Perusici 18. juulil antud koroonaproov osutus positiivseks. Praegu ei ole veel teada, kas ja mil määral saavad tšehhid edasisest alagrupiturniirist osa võtta. See selgub ilmselt 28. juuli hommikul, mil Perusic annab kümme päeva pärast isolatsiooni algust uue proovi. Vahetult enne olümpiaturniiri algust pidi võistlemisest samal põhjusel loobuma Tšehhi naispaar Barbora Hermannova/Marketa Slukova-Nausch.

“Ükskõik, kas oled favoriit või mitte – olümpialt sedasi viimasel hetkel eemale jäämine või karantiini langemine mõjub kõigile psühholoogiliselt väga raskelt. See oleks nii isegi marokolaste puhul, kes tulid siia puhtalt osalemisrõõmu hankima,” lisas Vesik.

Venemaa olümpiakomitee lipu all võistlevad Vesiku hoolealused alustasid turniiri võidukalt. Valitsevad maailmameistrid Vjatšeslav Krassilnikov ja Oleg Stojanovski (3.) alistasid Mehhiko paari Josue Gaxiola – Jose Luis Rubio (24.) tasavägise mängu järel 2:1 (24:26, 21:15, 18:16). Konstantin Semenov ja Ilja Lešukov (8.) on alustanud turniiri kahe kindla võiduga. Hispaanlased Pablo Herrera ja Adrian Gavira (22.) alistati 2:0 (21:19, 22:20), Austraalia paarile Chris McHugh/Damien Schumann (46.) loovutati vastavalt 14 ja 16 punkti.

“No ütleme nii, et mõlemad noored ehk Oleg ja Ilja tegid väga okei mängu oma olümpiadebüüdi kohta. Slava natuke pabistas üle, see mind üllatas. Aga esimesed mängud on kõigil rasked,” ütles Vesik lõpetuseks.

Tokyo olümpiamängude rannavõrkpalliturniiri ajakava ja tulemused leiad siit.

scroll to top