fbpx
Close

48-aastane Kais ronis koos Piigiga rongi alt edukalt välja, sündis Beach44 festivali osalejaterekord

Fotodel vasakult C/D-taseme õnnelikud hõbemedalistid Keira Lukas ja Sandra Lepp, Siim Ennemuist vastuvõtul, võidukas Karen Oja auhinnaga; all meeste A/B-taseme poodium. | Fotod: Dovile Stirbyte
Fotodel vasakult C/D-taseme õnnelikud hõbemedalistid Keira Lukas ja Sandra Lepp, Siim Ennemuist vastuvõtul, võidukas Karen Oja auhinnaga; all meeste A/B-taseme poodium. | Fotod: Dovile Stirbyte

Beach44 rannafestivali pühapäevane turniir tõi Ülemiste Beach House’i rekordarvu osalejaid, sest volle- ja tenniseturniiril lõi kaasa kokku 53 paari ehk 106 spordisõpra.

Volleturniiril oli sel talvel esimest korda kavas kiireloomuline King of The Court turniir, kus osales nelja võistlusklassi peale kokku 41 paari. Populaarseimaks kujunes meeste A/B-tase, kus 13 paari seast sillutasid tee finaali viis tugevamat. Suurt lõppvaatust alustasid edukalt Siim Ennemuist ja Karl Rinaldo, kes kogusid kiiresti 11 punkti ega jätnud konkurentidele suurt sõnaõigust. Ent 15-minutilise finaali teises pooles leidis kasutust volle-vanasõna “vorm on kõikuv, Kaarel Kaisi klass aga igavene”, sest Eesti meistrid, 48-aastane (!) Kaarel Kais ja 36-aastane Urmas Piik tegid Piigi täpsete tõstete ja Kaisi perfektsete rünnakulahenduste toel hirmkõva spurdi ning võtsid lõpuks 15 punkti Ennemuisti ja Rinaldo 13 vastu. Ülejäänud jäid esikohaheitlusest sedapuhku üsna kaugele – kolmandad olid suvistel GP-etappidel hästi mänginud Marko Sõna ja Martin Ant, kelle jõud rauges pärast eelringides näidatud turmtuld. Turniiri tulemused ja karikasarja üldseisu leiab uudise alumisest osast.

Naiste A/B-tasemes osales viis paari ning edu saatis Karen Oja ja Monika Silda, kes võtsid finaalis ilusa ja veenva võidu. Tihedas teise koha heitluses saatis edu Julia Skiperskit ja Dace Azet, kes tundsid õnnestumise üle siirast rõõmu, kolmandana pääsesid poodiumile Marju Sillasoo ja Kädi Böckler. Ühe punktiga jäid poodiumilt seekord välja lumisest Tartust saabunud Duo võrkpalliklubi noored, kõigest 14-aastased Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi, kes lõpetasid eelturniiri suisa teisena ja tegid veidi ebaõnnestunud finaalist hoolimata esimese arvestatava avalduse naiste klassis.

Meeste C/D-taseme võistlusel saatis 11 paari seas edu võimsa lõpuspurdiga triumfeerinud Lauri Jõeäärt ja Egon Vaiksaart, kellele järgnesid paljukordne Eesti kergejõustikumeister Karl Lumi ja Peeter Seppel ning Janek Jaškov ja Aleksander Parhomenko. Naiste samal tasemel olid 12 paari seas tugevamad taas tublid noored – Greete ja Gerda Kõiv võitsid, Keia Lukas ja Sandra Lepp olid teised ning märksa kogenumad Andra Tamsalu ja Ksenia Kaasik kolmandad.

Rannatennise algajate turniiril võidutsesid seekord Rauno Riiner ja Kristi Unt, kes edestasid esikohaheitluses Sven Rungit ja Milja Tikkot ning Kätrin Varikut ja Marek Laanet. Sel nädalavahetusel on Beach44 rannafestivalil kavas volles segapaaride A/B-taseme, meeste B-taseme ja naiste C/D-taseme turniir ning tennises harrastajate võistlus paaridega loosimisega.

Beach44 rannafestivali toetajad on Katlaabi OÜ, Rapid Security Eesti, Karupoeg Puhh, Vitamin Well Eesti, Staropramen, Balsnack ja Osmo.

Üldseisu esikolmikud kahe etapi järel:

Meeste A-tase: 1. Karl Rinaldo 80p, 2. Rein Tiisaar 50p, 2. Peep Vahar 50p, 2. Urmas Piik 50p, 2. Kaarel Kais 50p.
Naiste A/B-tase: 1. Marju Sillasoo 74p, 2. Kadri Kerge 50p, 2. Karen Oja 50p, 2. Monika Sild 50p.
Meeste B-tase: 1. Peep Vahar 50p, 2. Taavi Leinart 40p, 3. Kaspar Lauri 30p, 3. Grigori Sorgin 30p, 3. Sergei Sergejev 30p.
Meeste C/D-tase: 1. Janek Jaškov 74p, 2. Kristjan Akel 64p, 3. Karl Lumi 60p, 3. Aleks Krause 60p, Sander Jakunin 60p.
Naiste C/D-tase: 1. Keira Lukas 80p, 2. Kirke Lukas 70p, 3. Maria Plavinski 54p, 3. Jana Meigas 54p.

Rannavolle:
20. novembri tulemused ja kogu üldseis
Järgmise turniiride info/registreerimine
Fotod

Rannatennis:
20. novembri tulemused ja kogu üldseis
Järgmise turniiride info/registreerimine
Fotod

scroll to top