fbpx
Close

Kõik on uus septembrikuus: Andrus Raadik mängib sel hooajal Türgi kõrgliigas!

Andrus Raadik (paremal) ja Soome koondislane Elviss Krastinš Türgis uue koduklubi salliga. | Foto: Arhavi

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Andrus Raadiku (32) karjäär jätkub Türgi kõrgliigaklubis Arhavis.

Arhavi näol on tegu Türgi kirdeosas Musta mere kaldal paikneva 50 000 elanikuga linnaga. Kohalik võrkpalliklubi kogus eelmisel hooajal Türgi meistriliigas 7 võitu ja 15 kaotust ning lõpetas meistrivõistlused eelviimasel ehk 11. kohal. Võistkonna komplekteerimise on Arhavi jätnud viimasele hetkele, ent taolise klubi puhul pole selles midagi üleliia imelikku.

Tänaseks on teada nii palju, et Arhavis hakkab leegionäridest mängima ka Rootsi koondislane, kevadel Aalsti Lindemansiga Belgia liigas pronksi võitnud diagonaalründaja Fredric Gustavsson ja Soome koondislane, eelmisel hooajal Prantsusmaal Arago de Sete’is pallinud Elviss Krastinš. Läti taustaga nurgaründaja isa Ugis Krastinš tüüris teatavasti Ukraina koondise tänavusel EM-il üllatuslikult veerandfinaali.

Kohalikest mängijatest on teada nii palju, et endine Innsbrucki Hypo Tiroli sidemängija Murat Yenipazar ja kogu senise karjääri koduses liigas pallinud libero Salih Ozdemir kuuluvad algaval hooajal samuti Arhavi meeskonda. Treeningutel osaleb aga oluliselt rohkem mehi, seega paistab, et uut hooaega alustab meeskond ikkagi enam kui kümne mängijaga.

Alles 29-aastaselt esmakordselt Pärnust ja Eestist mujale siirdunud Raadik püstitas oma esimesel välishooajal Soomes Pielavesi Sampos mängides sealse kõrgliiga punktirekordi. Kokku mängis Raadik Soomes kolm hooaega, neist viimase Savo Volley’s. Türgis seab end sisse ka Raadiku elukaaslane, lapseootel Elina Salomäki.

Soome kõrgliigast Türki siirdumist võib pidada taseme osas igal juhul edasiminekuks, olgugi et sealsete meistriliigaklubide tagumise otsa klubidel on alatihti probleeme palkade maksmisega. Uuel hooajal mängib eestlastest Türgis ka Oliver Venno, kes esindab sarnaselt eelmisele hooajale Istanbuli Galatasaray värve.

Arhavi meeskonna praegune nimekiri Volleybox.net’i andmetel.
scroll to top