fbpx
Close

Laak uuest keskkonnast: olen siin viimasel ajal omadega natuke sassis olnud

Kertu Laak. | Foto: Chieri

Kertu Laagi uus koduklubi Chieri pidas laupäeval kodus kontrollkohtumise valitseva klubide maailmameistri Istanbuli Vakifbankiga. Matši võitis oodatult Türgi naiskond 3:0 (25:16, 25:22, 25:16).

“Vakifbankiga mängu ootasin kindlasti hooajaeelsetest sõprusmängudest kõige rohkem, sest seal on ikkagi kõige kuulsamad nimed koos,” sõnas pooleteise geimiga 6 punkti kogunud Laak. “Meil vedas hullult, et Türgi suurklubi oli üldse nõus meile külla tulema. Sõprusmängus panid nad oma paremuse korralikult maksma. Meil joonistusid välja kohad, mida parandama peame. Sain jällegi oodatust rohkem mänguaega ja nautisin seda täiega.”

Laak siirdus välismaale mängima mäletatavasti kõigest 19-aastasena, kui liitus kaks aastat tagasi Soome esiklubi Salo Viestiga. Soome ja Itaalia kõrgliiga tasemevahe on märgatav, teab Kohilast pärit naine nüüd ka omast käest.

“Olen siin viimasel ajal omadega natuke sassis olnud, sest tunnen, et uut infot on hästi palju ja võrkpall on Itaalias ikka täiesti teine tera. Aga trennid on juba selle kuu ajaga mind füüsiliselt ja tehniliselt väga palju arendanud. Õnneks pole hetkel liidripingeid peal ja saan rahulikumalt keskenduda sellele, et teistega samale lainele jõuda,” ütles diagonaalründaja.

“Hetkel on meil põhikoosseisu mängijatest puudu sidemängija Jordyn Poulter ja nurgaründaja Stephanie Enright, neist viimane on ühtlasi ka klubi kapten. Nemad peavad vahele jätma ka esimese liigamängu, sest on seotud koondiste ja NORCECA meistrivõistlustega. USA koondise teist sidemängijat Poulteri pole veel oma silmaga näinudki, nii et ootan juba põnevusega tema tagasitulekut. Üldiselt oleme aga uue peatreeneri põhimõtete ja eesmärkidega kursis. Kuna liigas favoriidid me pole, siis meilt nõutakse eelkõige võitlust ja pühendumist. Me peame olema võimelised nõelama igat vastast, kes meid vähegi kergemalt võita loodab,” lisas 21-aastane Laak.

Uut hooaega alustab Chieri sel pühapäeval koduväljakul Perugia vastu.

scroll to top