fbpx
Close

Rakvere klubi president: oleme tegevust pigem jätkamas!

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: klubi koduleht

Kolm kuud enne koduse võrkpallihooaja algust pole Rakvere Võrkpalliklubi endiselt teatanud, kas meeskond jätkab tegevust või mitte. Klubi presidendi ja eestvedaja Raigo Pärsi sõnul on tunneli lõpust paistmas valgus, sest eelarves laiutavale 30 000 euro suurusele augule leitakse loodetavasti lähiajal kate.

“Saime linnajuhtidelt signaali, et nad jätkavad meie aitamist. Ma ei saa täna sada protsenti väita, et linna poolt konkreetne lisatoetus tuleb, aga nad teevad kõik endast oleneva, et toetust erakorraliselt tõsta,” ütles Pärs neljapäeva õhtupoolikult Võrkpall24.ee’ga vesteldes. “Lisaks linnale on meile tuge pakkuma tulnud nii alaliit kui ka Sportland, kes tänu Rakverest pärit Kert Rangile tõesti hoolib meie tulevikust. Ka mitmed meie pikaajalised toetajad on valmis taas õla alla panema. Näiteks Reval Sport oleks pundis ka uuel hooajal. Oleme seega pigem tegevust jätkamas!”

Nagu varasemast teada, sooviksid linnajuhid, et meeskond mängiks ja ka treeniks Rakveres. Klubijuhid annavad aga mõista, et perifeeriasse pole tavatöö kõrvalt sporti tegevatel amatööridel võimalik elama tulla. Ka noortele ei saa tasemel klubi üles ehitada, sest kõik vähegi arvestatava klassiga teismelised mängivad juba meie tugevamates võistkondades.

“Linn tahaks, et me treeniks Rakveres, aga see tähendaks eelarve kahekordistumist. Kui ma läheksin näiteks Tanel Uuskülale (Rakvere pikaaegne nurgaründaja – toim.) ütlema, et nüüd ta peab hakkama töö ja pere kõrvalt viis korda nädalas Rakverre trenni sõitma, siis tuleks sealt ilmselt kiire “ei”. Ideaalis sooviksin ka mina, et me baseeruks Rakveres, aga kahjuks pole see täna lihtsalt reaalne. Inimesed töötavad ja õpivad Tallinnas,” lisas Pärs.

Kas juunikuu lõpus suudaks Lääne-Virumaa klubi veel konkurentsivõimelise tiimi moodustada? Tänavustest Rakvere mängijatest on uue meeskonna endale leidnud juba nii Taavi Nõmmistu (Näfels, Belgia), Alari Saar (Saaremaa VK), Joonas Popman kui Karlo Remy Kallend (TalTech). Kaksikute isaks saanud Ronald Järv ei plaani samuti Rakveres karjääri jätkata.

“Eks see keeruline ole,” möönab Pärs. “Nii mõnegi mängija poolt on nuga selga löödud. Ära on mindud sedasi, et klubile pole midagi öeldud. See viisakus võiks igaühel ikkagi olla, et ma ei peaks Rakvere mängijate mujale siirdumisest Facebookist lugema. Õnneks on Karl Maidle, Tanel Uusküla ja Andris Õunpuu veel täiesti olemas. Lisaks on meil Rakveres oma tõusev täht, Mati Meriranna hoolealune Tony Tammiksaar, keda ootab ees viimane aasta gümnaasiumis. Ja ega näiteks TTÜ sidemängija Aleksander Eerma pole ka veel Tallinna klubidega lepingut teinud. Mängijaid on seega saadaval küll, kuigi eelmiste aastatega võrreldavat meeskonda on tõesti keeruline kokku panna.”

Pärs avaldab lootust, et lõplik otsus tegevuse jätkamisest tuleb lähinädalatel.

scroll to top