Lõhmus ja Tammearu alustasid EM-i napi võiduga Reiteri ja Leitneri üle

Märt Tammearu (näoga kaamera poole) ja Timo Lõhmus alustasid EM-i magusa võiduga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rannavolleduo Timo Lõhmus – Märt Tammearu alustas Göteborgis U20 vanuseklassi EM-il medalijahti napi 2:1 (21:15, 23:25, 15:11) võiduga Austria paari Theo Reiter – Laurenz Leitneri üle.

“Kõige tähtsam on see, et tuli võit, sest turniiri esimesed mängud on alati närvilised,” ütles eestlaste treener Karl Jaani. “Oma sideout (vastuvõtust rünnakule minemine – toim.) oli terve mängu jooksul korralik. Esimese geimis toimis serv hästi, teises jäi serv pehmeks ja jäime liialt vastase eksimustele lootma. Otsustavas geimis suutsid kutid taas agressiivsemalt tegutseda ja keerulised olukorrad enda kasuks pöörata.”

Tänases teises G-grupi mängus alistas Sloveenia paar Crtomir Bošnjak – Rok Mozic 2:1 (23:21, 21:23, 15:12) Norra duo Johanne Helland-Hansen – Gunnar Ringoeni.

Kaks G-alagrupi mängu olid seejuures poiste turniiri avapäeva pikimad, kestes vastavalt 53 ja 48 minutit. Tänu parematele punktide suhtele juhivad alagruppi esimese vooru järel eestlased.

Homme hommikul mängivad Lõhmus ja Tammearu norralastega, õhtupoolikul minnakse vastamisi sloveenidega. Tulemused ja ajakava leiab siit.

EM-il osaleb 32 paari, kes jaotati kaheksasse neljaliikmelisse alagruppi. Iga alagrupi kolm paremat pääsevad 24 parema sekka. Play-off’i silmas pidades on siiski oluline ka alagrupis saavutatud koht.

Eesti on U20 EM-il esindatud ka neiude turniiril. Avapäeval said Eva Liisa Kuivonen ja Karolina Tšuhnenkova kindla 0:2 kaotuse nii Soome kui Venemaa paarilt. Homme mängitakse edasipääsu nimel slovakkidega.