fbpx
Close

Miks jäi Andrus Raadik viimasel hetkel koondisest välja?

Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpallikoondise täna avalikustatud 14-liikmelisest nimekirjast ei leia Soome kõrgliigas särava Andrus Raadiku nime. Võrkpall24.ee uuris tema puudumise põhjuseid.

Pealtnäha on viimased kuud kulgenud Raadiku jaoks justkui imeliselt: Soome vastloodud tippklubi Savo Volley peab tiitlikaitsja Sastamala VaLePa-ga põnevat lahingut põhiturniiri võidu nimel ning eestlane on kerkinud meeskonna suurimaks punktikütiks. Ent nagu selgub, on Raadik teinud kõike seda jalavigastuse kõrvalt.

“Kaks kuud tagasi tekkinud probleem põlve alaosas pole siiani taandunud. Pärast süsti läks valu küll vähemaks, aga nüüd on mäng-mängult jälle rohkem tunda,” selgitab Raadik.

Vigastus, mis tekkis jõusaalis kangi tõstes, segab nurgaründajal sügavküki tegemist ja kaitses teatud olukordades põlve kõverdamist.

“Valuvaigisteid pole ma võtnud ja eks ta ole tunda andnud nüüd ka mängude ajal üha rohkem, aga mängimist otseselt probleem tegelikult ei sega. Tänu sellele, et olen pärast kevadisi jamasid üldfüüsilise vormi tagasi paika saanud, on ka mängud õnnestunud,” ütleb 32-aastane Raadik.

Peagi langetab Raadik koos doktoritega lõpliku otsuse, kas eestlane läbib kirurgilise protseduuri (atroskoopia) või piisab põlvele sellest, kui paar nädalat rahu anda.

“Hetkeseis on selline, et homme pärast mängu selgub, kas lähen operatsioonile või mitte. Arst on ühe kolleegiga mu põlve uurinud ja nemad otsustavad, kas lõikus on vajalik. Iseenesest tuleb meil pärast 18. detsembri mängu mitmenädalane paus, mil saaks operatsiooni ära teha. Tegu on väikese protseduuriga, millest taastumine võtab vaid kaks-kolm nädalat. Samas, kui operatsioonile hetkel mitte minna ja näiteks veebruaris selguks, et kirurgiline sekkumine ikkagi on vajalik, siis oleks hooaja otsustav faas rikutud,” vaagib Raadik.

Raadik tunnistab otsekohese mehena, et tahtnuks väga Tartus täismaja ees Avo Keele juhendatava Läti koondise vastu mängida. Ent seekord saavad tema positsioonil võimaluse erilisel mängul osaleda Robert Täht, Kristo Kollo, Rauno Tamme ja debütant Kevin Saar.

“Noorena olnuks mul sellises olukorras ilmselt suva, aga nüüd tahaks küll igal võimalusel koondist esindada ja aidata. Tundsin mitu päeva end seetõttu väga halvasti, kuid võtsin lõpuks eile julguse kokku ja ütlesin koondisele, et pean jalga ravima. Tean, et see on kokkuvõttes õige otsus, kuigi koondisele äraütlemine on üks raskemaid ülesandeid. Tundub, et treenerid mõistsid mu otsust,” lisab Raadik, kes loodab kevadel rahvusmeeskonda taas aidata.

Eesti koondis koguneb Tartus 27. detsembril ning teeb üheskoos pooleteise nädala pikkuse laagri, mis kulmineerub EM-valikturniiri viimase kohtumisega Läti vastu. Eesti on edasipääsu finaalturniirile juba taganud.

scroll to top