fbpx
Close

Mis saab Poola tippklubist lahkuvast Cretust ja Rikbergist?

Aeg on Resoviaga hüvasti jätta: Alar Rikberg (vasakul) ja Gheorghe Cretu lahkuvad Resoviast lähinädalatel. | Foto: PlusLiga

Poola kõrgliigaklubi Rzeszowi Asseco Resovia ei pakkunud peatreener Gheorghe Cretule (50) ja abitreener Alar Rikbergile (37) uut lepingut. Nende koha võtab üle endine tippmängija ja praegune Katowice juhendaja Piotr Gruszka (42).

Rikbergi sõnul teavitasid klubi juhid Eesti koondise duot otsusest juba tükk aega tagasi, ometi pole Resovia tänaseni treenerivahetuse osas ametlikku avaldust teinud. Sellest hoolimata on ka Poola meedia juba ammu teadlik, et Gruszkast saab meeskonna uus loots. Muide, Cretu ja Gruszka lähevad tänavu omavahel veel vastamisi, sest Resovia ja Katowice alustavad 1. aprillil kohamänge, selgitamaks, kumb lõpetab hooaja seitsmendana.

“Tuleviku osas on täna kõik veel lahtine,” ütles Rikberg Võrkpall24.ee’le. “Cretul pole otsest vajadust uut klubi endale otsida. Ta on tänaseks öelnud ära kolmele kõvasti üle keskmise Euroopa klubile. Kui ta lõpuks kellegi pakkumise vastu võtab, siis ainult sellise, kus on tegu tippmeeskonna või muul moel põneva projektiga.”

Rikberg, kellega koos on Cretu töötanud tänaseks nii koduklubides kui koondises juba viis aastat, ei kiirusta samuti otsuseid langetama.

“Mulle Gianni lähenemine sobib, sest olen ka ise valiv. Septembri lõpuni olen niikuinii seotud koondisega. Eks vaatame, mis elu toob,” rääkis tartlane, kes on viimastel aastatel kaalunud mitmel korral võrkpalli sinnapaika jätmist. Välistatud pole taoline variant nüüdki.

Eesti koondise treenimist alustavad Cretu ja Rikberg kuuendal mail Rakveres.

scroll to top