fbpx
Close

Pärnu jäi kolmanda finaalmängu eel ilma sidemängijast. Rikberg: Voogel võib mänge päästa

Jo Mauricio (11) tõstetöö on selleks hooajaks lõppenud, nüüd astub tema varjust välja Richard Voogel (9). | Foto: Aivar Kütt/Pärnu Võrkpalliklubi

Eesti meistrivõistluste finaalseeria kolmas kohtumine tiitlikaitsja Tartu Bigbanki ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel toimub esmaspäeval, 4. aprillil algusega kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Mängudega 0:2 taga olev Pärnu peab sidemängija kohal võtma ette sunnitud vahetuse, kuid Keel loodab ajaloole tuginedes siiski võitluslikku tagasitulekut, vahendab volley.ee.

Tartu meeskond on kaks esimest vastasseisu võitnud tulemusega 3:0. Nelja võiduni peetava seeria teises kohtumises tegutsesid Avo Keele hoolealused palju isukamalt kui esimeses, mis võimaldab kolmandale vastu minna positiivsemalt. Samas kaotas Pärnu sidemängija Jo Mauricio da Silva Neto, kes vigastas kohtumise lõpus palli päästes tõsiselt kätt ja sel hooajal enam platsile ei tule.

Pärnu peatreener Avo Keel rõhutab edu võtmena jätkuvalt võitluslikkust. “Peame jätkama samamoodi, mõni õnnestunud sooritus rohkem ja ehk tekib võimalus. Ilma võitluslikkuseta pole meil midagi vastu panna või edu loota. Tartu ründajate pidurdamine blokiga ja kaitses mängimine sõltub palju vastasest – kui nad jätkavad oma heal tasemel, on meil väga raske. Kui nende tase mingil põhjusel alla tuleb ja meil õnnestub, ootaks seda, et geimi lõppudes oleks võrdne seis, siis oleks kõik võimalused olemas,” rääkis Keel kolmanda mängu eel.

Vastates küsimusele, kas tema juhendatavad meeskonnad on ka varem just tänu võitluslikkusele suutnud edu saavutada, tõi kogenud juhendaja mitu näidet. “Kaugelt ei pea otsima – 2019. aasta Eesti meistrivõistluste play-off. Põhiturniiri neljandana ei oodanud keegi, et võidame poolfinaalseeria (Saaremaa vastu) 3:0 ja finaali (Tartu vastu) 4:0. Aga alates poolfinaalist hakkas “rullima”, saime maitse suhu ja läksime võiduka lõpuni. Kui vaatame ajaloos veel kaugemale, siis Eesti ja Poola EM-valikmäng (2008. aastal, mil Eesti üllatuslikult Poola alistas ja esmakordselt EM-ile pääses-toim). Ja viimase EM-i Eesti ja Läti mängu võib ka siia alla liigitada,” vaatas Keel ajalukku.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg kinnitas, et ei looda seerias kergeid võite. “Pärnu mängis teist mängu palju paremini, neil on rohkem kui üks hea serviga mees. Ja kui pommitajad riskeerivad ja õnnestuvad, jääb ükskõik, kes, servil surve alla. Teises mängus oli ju mitmel korral Toms Švansi šõu. Ma kindlasti ei eelda, et järgmised kohtumised tulevad kuidagi kergelt. Pärnu on näidanud, et nad on kõvad võitlejad.”

Et vastane saab nüüd kasutada sidemängijana vaid Richard Voogelit, võib Pärnule isegi kasuks tulla, usub Rikberg. “Meie tempod just hakkasid tunnetama, milline on Jo Mauricio stiil ja kuidas tema mängu lugeda. Nüüd on neil sunnitud käik ja meie peame sellega kohanema hakkama, seega ei pruugi see Pärnule üldse kahjuks tulla. Richardil on nii häid kui halbu päevi – õnnestumise korral võib ta mänge päästa, ent halbade päevade puhul kukub tõstete kvaliteet kõvasti,” ütles juhendaja.

Kolmapäevane mäng on otsepildis nähtav Duo 5 ja Postimehe vahendusel.

scroll to top