fbpx
Close

Nette Peit: tunneme Kertust puudust

Nette Peit tänases mängus ründamas Kreeka vastu. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusnaiskond pidas täna Euroopa Hõbeliiga neljanda vooru kohtumise, kui koduplatsil kaotati tulemusega 1:3 Kreekale.

Täna Eesti ühe resultatiivseimana 13 punkti toonud Nette Peit sõnas Võrkpall24’le antud usutluses, et Kreeka hea mäng oli meie piigadele väikeseks üllatuseks.

“Ma ütleks, et nad suutsid meid pisut üllatada. Kreeka näitas väga kiiret mängu, eriti kui neil oli serv hästi käes. Sellest tulenevalt oli meil nii blokis kui ka kaitses palju raskem mängida,” rääkis 27-aastane pallur.

Peidi sõnul esimese ja neljanda geimi suurelt kaotanud Eesti jäi suuresti hätta vastuvõtu ja rünnakuga.

“Me ei suutnud isegi hea vastuvõtu korral rünnakuid ära realiseerida. Nagu võrkpallitarkus ütleb: kui ise ei suuda palle maha lüüa, lüüakse sulle, ” filosofeeris järgmise hooajal Soome meistri Salo Viesti ridades jätkav saarlanna.

Täna tegutses nurgaründajana tuntud Anu Ennok liberona ja seega kaasnes suurem rünnakukoormus Peidile ja Kristiine Miilenile. Tumedapäise võrkpalluri sõnul on see täiesti normaalne. Ühtlasi uurisime 177-sentimeetriselt võrkpallipiigalt tema hea hüppevõime kohta.

“Ma arvan, et see on täiesti okei, et mina ja Kristiine nii suurt rünnakukoormust saime. Hüppevõime on mul kogu aeg hea olnud,” vastas ta lühidalt, kuid konkreetselt.

Teatavasti ei saa Eesti naiskonda Hõbeliigas aidata sõrmevigastuse tõttu põhidiagonaalründaja Kertu Laak. Varasemalt Rootsis, Prantsusmaal ja Šveitsis pallinud nurgaründaja sõnul tuntakse Laagist puudust.

“Eks me ikka tunneme temast puudust. Kristel Moor on eelmistes mängudes hästi esinenud, kuid täna ei olnud tal kõige parem päev. Täna oleks Kertut väga vaja olnud,” lausus Peit.

Eesti naiskonnal on Hõbeliigas ees veel kaks kohtumist. Tänase vastase Kreekaga võõrsil ja Portugaliga kodus. Hoolimata sellest, et edasi pole võimalik enam pääseda ütles Peit, et nendest kohtumistest minnakse võtma viimast.

“Absoluutselt läheme oma parimat mängu näitama. Euroopa meistrivõistlused on tulekul ja need kaks mängu on heaks ettevalmistuseks. Saame veel koostööd lihvida ja suurte mängude kogemusi hankida,” ütles ta lõpetuseks nägu naerul.

scroll to top