fbpx
Close

INTERVJUU | Libero Anu Ennok: Miileni pingile jätmine oleks puhas lollus

Anu Ennok tegutses täna Eesti koondises liberona. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna ühe tuntuma mängija Anu Ennoki jaoks on tänavune koondisesuvi alanud teistmoodi kui ehk arvanud oleks. Meie tugevast nurgaründajate triost Ennok, Kristiine Miilen ja Nette Peit on just tema olnud seni see, kes pääsenud püünele teistest vähem.

27-aastane Ennok naases tänaseks Kreeka-mänguks küll algrivistusse, ent mitte nurgaründajana, vaid liberona. Võrkpall24.ee uuris, kuidas Ennok end uues olukorras tunneb.

Anu, mis tunne oli täna teist värvi särk selga tõmmata?

(Muigab.) Huvitav!

Oled sa koondisemängudes sel positsioonil varem üldse tegutsenud?

Sõprusmängudes olen, aga sellistes tõsistes kohtumistes mitte.

Kas sulle endale meeldib libero rolli täita?

Jaa. (Muigab.) Hooaja lõpus on hea sellist lihtsamat tööd ka teha. Kuna treenerid arvasid, et ma sellele positsioonile sobin, siis miks mitte. Peaasi, et tiimil kasu oleks. Aga harjumatu on küll, sest vahepeal tahaks tagaliinist ründama minna. Unustan ka tõstmise kohati ära. Eks nädal aega harjutamist on ka natuke liiga vähe veel, et kõik kohe muretult laabuks.

Kas sa usud, et see on pigem treenerite katsetus või võikski juhtuda nii, et sa mängid libero kohal ka EM-finaalturniiril?

See on treenerite otsustada. Meil on ju tegelikult Kristi Nõlvaku kõrval teine libero Nathalie Anett Haidla näol olemas, aga ta pidi täna koolis olema. Meil oli sellele positsioonile vaja kedagi panna ja otsustati mind katsetada. See oli teada, et Kreeka pole lihtne vastane. Aga taolise muudatusega kaasneb muidugi see, et nurgas on üks vahetus vähem võtta.

Euroopa Hõbeliiga algus on sinu jaoks olnud küllalt tavapäratu, sest oled kuulunud suure osa ajast varumängijate hulka. Kas tunned pigem rõõmu, et meil leiduvad nurgaründaja kohal nii head mängijad nagu Kristiine Miilen ja Nette Peit, kes sind algkoosseisut välja on jätnud?

Pigem on ikka hea meel. Ütleme ausalt: Miileni pingile jätmine oleks puhas lollus, sest sellist haamrit pole koondisel ammu olnud. Saan seega olukorrast täielikult aru. Mängib see, kellel parasjagu on parem päev. See on treenerite otsus ja mul on hea meel, et meil jagub häid mängijaid ka vahetusse. Nii Nette kui Kristiine on head ründavad mängijad. Täna jäime kreeklastega vastuvõtul hätta, aga varasemad mängud on olnud väga tipp-topp.

Nurgaründajatena on koondise põhikoosseisu tegutsenud täna peamiselt Nette Peit (nr 1) ja Kristiine Miilen (nr 4). | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top