Peit taas üleplatsimängija, Ennokilt samuti ilus esitus ja Salo naasis võidulainele

Nette Peit (nr 11) ja Anu Ennok. | Foto: CEV

[logo-slider]

Soome naiste meistriliigas sai eile nelja kaotuse kõrvale üheksanda võidu Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti, kes alistas 3:1 (25:15, 25:12, 23:25, 26:24) Orivesi Ponnistuse.

Esimeses kahes geimis ei andnud koduplatsil mänginud Salo vastastele mingit võimalust ja võitis need vaatused veenva eduga. Seejärel lasti jalg sirgeks ja Orivesi vähendas geimid 1:2-le, kuid viimane sõna jäi siiski eestlannade tööandjale, kes võttis lõpuks 3:1 võidu.

Salo naiskonna eest kerkis juba mitmendat korda üleplatsimängijaks Nette Peit, kes tõi 21 punkti (+13). Nurgaründaja realiseeris 41 tõstest 17 (41%), lisa tuli 3 bloki ja ühe ässa näol. Vastuvõtt oli Peidil 32%. Samuti tegi korraliku esituse Ennok, kes lisas võitu 17 punkti (+8), olles Peidi järel oma naiskonna paremuselt teine punktikütt. Viljandlanna sai 34 tõstet, millest realiseeris 14 (41%), lisaks kanti tema kontosse üks blokk ja kaks ässpallingut. Kaotajatele tõi Saara Holm 17 punkti (+8).

Liigatabelis paikeb Salo jätkuvalt neljandal kohal, olles kogunud 28 punkti. Järgmise mängu peab eestlannade leivaisa 7. detsembril, kui külla sõidetakse Kuopio Puijo Wolley naiskonnale.