fbpx
Close

Kertu Laak käis suurel auhinnagalal, kus kohtus ühe oma lemmiksportlasega

Kertu Laak poseerimas koos Itaalia elava jalgpallilegendi Gianluigi Buffoniga. | Foto: erakogu

Eesti rahvusnaiskonna ja Itaalia kõrgliigaklubi Chieri diagonaalründajal Kertu Laagil oli eile au osaleda Torinos toimunud pika traditsiooniga spordigalal, kus koos eestlannaga jagas autasusid ka Itaalia jalgpallilegend Gianluigi Buffon.

“Trofeo Agnelli” nimelisel galal premeeriti erinevatel spordialadel osalevaid FIAT’i kontserni tehaste ja asutuste võistkondi. Aasta jooksul (veebruar-detsember) olid igal spordialal võistlused ja auhindu jagati viiele paremale võistkonnale, kuid karika tõstis pea kohale ainult võitja. Meie piiga andis mõistagi autasud kätte saali- ja rannavõrkpalli võistkondadele. Antud üritus sai alguse juba 1928. aastal ning tänavu toimus see Torino suurimas ja uhkeimas autode näituskeskuses.

41-aastast Buffoni peetakse läbi aegade üheks paremaks väravavahiks, kui mitte parimaks. Itaallane tuli 2006. aastal maailmameistriks ja hetkel on ta Torino Juventuse nimekirjas, kelle eest pallib ka Cristiano Ronaldo. Lisaks Laagile ja Buffonile oli auhindu jagamas Itaalia naiste jalgpallikoondise väravavaht Laura Giuliani ning paljud teiste alade sportlased, kes on kuidagi Torinoga seotud.

Eestlanna ütles Võrkpall24’le, et pääses sellisele üritusele juhuse tõttu.

“Meie võrkpallinaiskond asub Torinole kõige lähemal ja ürituse korraldajad soovisid meie seast kedagi, kes tuleks auhindu sellel galal üle andma. Kuna mina olen vigastatud ja teised tegid trenni, siis oli mind kõige lihtsam saata. Tundub, et sobisin. Kui ma teada sain, kes sellele üritusele jalgpalluritest tuleb, olin väga elevil. Samas kohapeal olles oli kõik üllatavalt rahulik. Nautisin seda täiega, sest Buffon meeldib mulle jalgpallurina väga ja inimesena on ta samuti hästi tore. See, et ma sain sellise spordilegendiga pilti teha, on minu jaoks suur au,” jagas Laak naerulsui kommentaare.

Kuid millal me näeme Laaki taas palliplatsil tegutsemas?

“Paar nädalat läheb taastumiseks kindlasti veel. Õnneks saan praeguseks hetkeks juba joosta ja erinevaid harjutusi teha, seega asi liigub paremuse poole,” oli Kohilast pärit võrkpallur, kes vigastas vasaku jala hüppeliigest novembri keskel, lootusrikas.

Auhindade jagajad ühispildil (Kertu vasakult kolmas). | Foto: Juventuse jalgpalliklubi koduleht

 

scroll to top