fbpx
Close

Rainer Vassiljev: Toobal on tagasi tipp-topp vormis

Eesti koondise abitreener Rainer Vassiljev koos Kristo Kollo ja Kert Toobaliga. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal naasis detsembri alguses pea pooleteise kuu pikkuse pausi järel Lubini Cuprumi algkoosseisu ning pole kohta Maciej Gorzkiewiczile enam loovutanud.

“Kert on tagasi tipp-topp seisus,” kinnitab Lubini ja Eesti koondise abitreener Rainer Vassiljev. “Eesti meediastki läbi käinud keerulise perioodi, kus meeskonnal olid rasked treeningud ja Kerdil tõmbas seisundi allapoole, elas ta üle ja novembri teisest poolest on ta heas mängukorras olnud. Eks tagasi algkoosseisu pääsemine ole lihtsalt keeruline.”

Vassiljev toonitab, et Lubinil on tänavu kaks sarnasel tasemel sidemängijat ning see, et Toobal näiteks eelviimases liigamängus Jastrzebskiga paari geimi järel välja vahetati, oli tingitud puhtalt strateegilisest muudatusest, mitte eestlase mängust.

Eilne mäng Rzeszowi Asseco Resoviaga oli aga eriline nii Vassiljevile, Toobalile kui ka Lubini üldfüüsilise ettevalmistuse treenerile Mirko Fasinile, sest trio kohtus esmakordselt Poolas teiste Eesti koondislaste ehk Gheorghe Cretu ja Alar Rikbergi koduklubiga. Võõrsil peetud mäng lõppes Lubini 0:3 kaotusega.

“Minu jaoks oli see päris kummaline olukord,” tunnistab Vassiljev. “Ma pole varem enne mängu Gianni ja Alariga kätt surunud. Sellisel hetkel käisid igasugused mõtted läbi… Et mida on üheskoos tehtud. Loomulikult oli eriline mäng ja eriline tunne, kui äkitselt näed neid teisel pool võrku. Ühe sarnase olukorra olin tänavu juba läbi elanud, kui kohtusime endise Tallinna Selveri diagonaalründaja Lincoln Williamsi meeskonna Bedziniga. Aga nüüd oli veelgi erilisem hetk.”

Omavahel suhtlevad Eesti koondise treenerid palju, kuid Vassiljev kinnitab, et oma klubi mängutaktikat kumbki osapool eilse kohtumise eel üksteisele mõistagi ei tutvustanud.

“Olgem ausad, olgugi et meie olime enne eilset mängu tabelis Resoviast eespool, olid nemad selged favoriidid. Resovia jaoks oli mäng ka suurema kaaluga, sest nendelt nõutakse medalimängudele pääsemist. Meie eesmärk on aga liigasse püsima jäämine,” selgitab Vassiljev.

Enne koondisepausi on jäänud Lubinil pidada veel üks kohtumine: reedel mängitakse võõrsil tabeli viienda meeskonna Zawierciega.

 

 

scroll to top