fbpx
Close

ARVAMUS | Sümboolse koosseisu kiituskirjad käes. Kes võiks proovida Sigatüüka kooli ja kes korraldab roosiaia vastuvõttu?

Albert Hurt, Kevin Soo, Kert Toobal, Martti Juhkami, Silver Maar, Toms Švans ja Matej Šmidl. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Eesti meistrivõistluste hooaja lõpukell on kõlanud. Kuldmedaliga lõpetas Tartu Bigbank, hõbedaga Pärnu Võrkpalliklubi ja pronksi sai kaela TalTech. Kui finaalmängude lõppedes jagas võistkondadele hindeid Taavi Nõmmistu, siis “kiituskirjaliste” ehk sümboolsesse koosseisu valitud mängijate hooaja võtab kooliterminite abil kokku Võrkpall24 peatoimetaja Kertu Laak.

Parimaks sidemängijaks valitud Kert Toobal mängis kenasti välja Tartu Bigbanki klassivanema rolli. Vanusele vaatamata ei saa öelda, et Toobal oleks varem kaua klasse kordama jäänud – pigem on tegu ülikoolivilistlasega, kes lõpupeo järel end taas gümnaasiumiõpingutele kirja pani. Kuigi 42-aastane mees oli vigastuse tõttu hooaja alguses koolitööst eemal, suutis ta tagasi tulles ka uute õpilastega hästi kohaneda ja oma heade esitustega ka klassi keskmise hinnet korralikult tõsta.

TalTechi punktikahur Matej Šmidl valiti parimaks diagonaalründajaks. Koolimaastikule ebatavapäraselt võttis just vahetusõpilane üle klassi liidri rolli ja tegi tihti ära ka kodumaiste meeste kodutööd. Üksinda aga Tšehhi mehel terve kollektiivi lõpueksameid sooritada ei lubatud ja nii tuli tulemustes pisut järele anda. Järeleksamiks olid aga ka Šmidli kamraadid aru saanud, et vaid koos pingutades lõpetab klass õppeaasta pronksmedaliga.

“Ei saa me läbi Lätita,” laulavad pärnakad muusikatunnis. Teise välismaise š-tähega algava nimega mehena valiti Toms Švans üheks parimaks temporündajaks. Aastaid tagasi Eesti koolisüsteemiga liitunud ja siinse hindamissüsteemiga kohanenud lätlane on nüüdseks õpilane, kelle järgi pannakse paika keskblokeerijate hindamisskaala. Švans oli ikka ja jälle edukas iseseisvalt servijoone taga töötamisel ja vastasklassi ettekannete blokeerimisel. 

Tartu mängumees Kevin Soo hõivab teise parima temporündaja positsiooni. Kehalises kasvatuses ei loe ainult pikkus – emajõelinna klassis kõrguvad “kaksiktornid” ei pannud tähelegi, kust ja kuidas lühem mees neist mööda jooksis. Targa käitumise, nutikate valikute ja suurema kogemusi täis koolikotiga suutis Soo olla mees, kes mitme kontrolltöö ajal “tornide” eest õiged vastused paberile ära kirjutas. Vahelejäämise eest kaitses juba kuulsust kogunud peapael, mis legendi järgi soovi korral kandja nähtamatuks muudab.

Parimad nurgaründajad tulevad samuti Tartust. Mõlemad mehed võiksid ja ilmselt kaaluvadki Erasmuse programmi raames välislähetusele kandideerimist. Albert Hurt pole varem välismaa koole lähedalt näinud, kuid hea võrkpallikeeleoskus loob transferiks fantastilised eeldused. Ainsa takistusena võib Hurda teele jääda füüsikaseaduste eiramine, mis aineõpetajatele eriti meeltmööda ei oleks. Seega soovitame Albertil kindlasti esitada kandidatuur ka Sigatüüka Nõiduse ja Võlukunsti Kooli.

Martti Juhkami oli Tartu nurgaduo teine ja samuti oluline lüli. Erinevalt Hurdast on Juhkami juba mitmeid aastaid väliskoolides veetnud, kuid otsustas selleks õppeaastaks taas Eesti koorilaulu ja rahvatantsu harrastamise huvides kodumaale naasta. Tartu-suguses klassis oli tal küll raske säravalt silma paista, kuid stabiilselt heade hinnete ja eeskujuliku käitumise kõrval meeldis tervele koolile tema tundideväline tegevus ajakirjandusliku töö ja väitluskonkursside korraldamise vallas. Kuuldavasti hakkabki mees peale kooli lõppu toimetama Tartu Postimehe spordikülge. 

Parimaks liberoks valitud Silver Maar on õpilane, kellest klass on juba pikka aega tahtnud lahti saada. Seda sellepärast, et Maar võiks juba ammu proovida oma oskusi klass (või mitu klassi) kõrgemal tasemel – kodumaiste kaitseolümpiaadide kuldsed karikad on tal juba kapis olemas. Just saime ka teate, et Silver Maar viib läbi tänavust presidendi roosiaias toimuvat kuldmedalistide vastuvõttu, sest Maari vastuvõtuprotsent on president Alar Karise omast kolm korda kõrgem.

Credit24 Eesti meistrivõistluste sümboolne koosseis:

Parim sidemängija: Kert Toobal (Tartu Bigbank)
Parim diagonaalründaja: Matej Šmidl (TalTech)
Parimad temporündajad: Toms Švans (Pärnu VK), Kevin Soo (Tartu Bigbank)
Parimad nurgaründajad: Albert Hurt (Tartu Bigbank), Martti Juhkami (Tartu Bigbank)
Parim libero: Silver Maar (Pärnu VK)

scroll to top