fbpx
Close

Kaks Eesti võrkpallurit hoidsid lõpurännakul kõrgel nii Saaremaa kui Hiiumaa lippu

Alari Saar ja Markus Uuskari, valvel! | Foto: erakogu

Rakvere Võrkpalliklubi pidi eelmise nädala keskel toimunud maratonlahingus TalTechiga saama hakkama kahe oma põhimehe, nurgaründaja Markus Uuskari (21) ja libero Alari Saareta (22). Põhjus, miks kumbki mängul ei saanud osaleda, on proosaline: mehed läbisid kaitseväes 75-kilomeetrist lõpumatka.

“Spordimehena polnud rännak iseenesest raske,” ütleb sarnaselt Uuskariga staabi- ja sidepataljonis aega teeniv Saar. “Paljud hädaldasid, et seljad ja õlad on valusad raske koti tassimisest, aga mind segasid vaid villid, mis robustsete saabastega pikalt kõndides tekkisid.”

Kaitseväelasi vintsutati pea kaks ööpäeva kestnud rännaku ajal korralikult. Mitmel korral öeldi, et nüüd on lõpp käes või lähedal, kuigi tegelikult oli pikk maa veel minna. Vahepeal tuli meestel tassida lisaks kõigele muule ka näiteks 20-kilost lukustatud kasti. Kui lõpuks kasarmusse jõuti ja kast avati, selgus, et see oli täis liiva. Tassimine tasus siiski end ära, sest liiva alla olid peidetud alkoholivabad õlled, mis pärast rasket katsumust saunas hästi maitsesid.

“Lõpurännak on ühtlasi seersandieksam, mis tähendab, et nüüd oleme Markusega nooremallohvitserid ja hakkame ise teisi juhendama. Ka palk tõuseb märgatavalt: varasema 100 euro asemel hakkame saama 175 eurot kuus,” muigab Saar.

Saarlane Saar ja hiidlane Uuskari siirdusid kaitseväkke juuli alguses, kuid jäid teatavasti spordiroodust välja, sest ühtegi võrkpallurit tänavu valitute sekka ei mahtunud. See aga tähendab, et sõjaväest saavad nad välja alles maikuus. Rakvere meeskonna treeningutel ja mängudel on saanud Saar ja Uuskari siiski osaleda õnneks regulaarselt, sest nende pataljonis on üks võrkpallihuviline tegevväelane, kes mõistab, et kui duol jäänuks pea aasta spordis vahele, sattunuks nende tulevik võrkpalluritena kahtluse alla.

Neil päevil naudivad Saar ja Uuskari aga sõna otseses mõttes vabadust, sest pärast eelmise nädala lõpurännakut ootas mehi kuni 1. jaanuarini kestev puhkus.

Markus Uuskari ja Alari Saar. | Foto: erakogu
scroll to top