fbpx
Close

Rait Rikberg toob välja kolm põhjust, miks Saaremaa pole nii tugev nagu mullu

Rait Rikberg. | Foto: SK Duo

Tartu Bigbanki ja Eesti koondise libero Rait Rikbergi hinnangul on Eesti meistrivõistluste teises poolfinaalis Pärnu ja Saaremaa näol vastamisi võrdsed meeskonnad.

Võrkpall24.ee rääkis 36-aastase Rikbergiga neljapäeval, mil Pärnu juhtis seeriat veel 1:0.

“Minu jaoks on tegu võrdse paariga. Saaremaal pole nii head meeskonda nagu mullu, mil nad kõik kolm tiitlit võitsid. Esiteks, minu hinnangul oli mullune põhimees Alexander Tusch parem sidemängija kui Artis Caics või Lukasz Makowski. Teiseks, eelmisel aastal alustas Siim Põlluäär tihti kohtumist diagonaalründaja kohal ning Hindrek Pulk sekkus tema asemel vahetusest väljakule. Selline mudel oli pagana keeruline vastasvõistkondadele. Pulga näol on tegu mängijaga, kellele tuleb pall kõrgele üles mängida ja ta lööb selle maha. Põlluäär ja Samuel Boehm pole päris sellised mängumehed. Ja kolmandaks, ka nurgaründaja kohal on Saaremaal jõudu vähem kui eelmisel aastal. Mullu andis meeskonnale rünnakul võimsust juurde Tomaš Halanda, tänavu on meeskonnas aga neli vastuvõtu-suunitlusega nurgameest. Kogu Saaremaa rünnak pole kokkuvõttes nii võimas enam,” sõnas Rikberg.

Tartu ja Rikberg jätkavad teist poolfinaalseeriat täna, võõrustades 1:1 seisult Rakveret. Eelmise mängu võitis kolmapäeval Lääne-Virumaal mäletatavasti Rakvere 3:2.

“Ma arvan, et Rakvere tegi väga korraliku mängu ja meie esinesime tavapärasest kehvemal tasemel. Teadsime tegelikult, et võõrsil pole Rakveret kerge võita. Hindrek Pulga kohta ei saa midagi halba öelda (Pulk kogus 30 punkti – toim.), aga teistelt ründajatelt ei tulnud pea üldse abi. Serv oli ju iseenesest korralikult käes. Probleem oli pigem sidemängijates ja ründajates,” arutles Rikberg.

Tänavu esmakordselt Tartut üllatada suutnud Rakverele tõi 25 punkti (+18) Taavi Nõmmistu, kes on mänginud varasemalt aastaid ka Emajõelinna esindusklubis.

“Nõmmistu lahendas tõesti rünnakuid hea protsendiga. Otseselt üllatuseks ei saa seda pidada, kuna ta on võimeline nii mängima. Ma ei tea Rakvere siseasju ega oska öelda, miks ta kogu hooaja pole nii mänginud. Võib-olla ei tehta piisavalt kõvasti trenni. Eks ebastabiilsus ongi Nõmmistu suurim miinus olnud läbi tema karjääri. Ka Tartus oli see nii. Rakverele andis lisajõudu kolmapäeval ka Andris Õunpuu, kes teeb oma asjad alati ära ja annab emotsionaalselt palju juurde,” tunnustas tartlane.

Rikbergi sõnul ei elanud Tartu kaotust liigselt üle, vaid asus kohe valmistuma tänaseks kolmandaks mänguks.

“Andrei (Ojamets) tegi korra pärast mängu kurja häält, aga kokkuvõttes seeria ju käib veel. Üks mäng ei otsusta siin midagi. Ütlesin ka ise meestele, et nüüd tuleb see mäng unustada ja edasi minna. Meil on vaja veel kaks kohtumist võita,” lisas Rikberg.

Tartu ja Rakvere mäng algab kell 17.00.

scroll to top