Rakvere võitis Tartu vastu avageimi, kuid kaotas seejärel nii põhimehe kui mängu

Tartu Bigbank. | Foto: SK Duo

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandas mängus võitis Tartu Bigbank koduväljakul 3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:22) Rakvere Võrkpalliklubi.

Kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias kaotas Tartu esimese geimi minimaalse vahega, kuid järgmised kolm kuulusid juba kindlalt taaralinna klubile. Teise geimi alguses vigastas blokis maandudes hüppeliigest Rakvere rünnakuliider Taavi Nõmmistu, kes suure tõenäosusega selles seerias enam platsile ei naase.

Hiljutise Credit24 Meistriliiga võitja Tartu parimaks kerkis 15 punktiga (+6) Hindrek Pulk, keda toetasid Stefan Kaibald 13 (+6) ja ainult kaks viimast geimi mänginud Märt Tammearu 12 silmaga (+9). Tartlaste vastuvõtt oli 58%, rünnak 41%, lisaks saadi 13 blokki ja löödi 7 ässpallingut. Lääne-Virumaa võistkonna suurimaks skoorijaks oli 13 punktiga (-1) Markus Uuskari, kes veel eelmisel hooajal esindas Tartu klubi. Rakvere vastuvõtuprotsent oli 40, rünnak 42%, lisa tuli 7 sulustamise ja 2 ässa näol.

Tartu tänane võit tähendab seda, et tuleval kolmapäeval peetav neljas kohtumine võib seerias jääda viimaseks. Mäng Rakvere Spordikeskuses algab kell 19.

Eesti meistrivõistluste esimene finalist võib selguda juba homme, sest Pärnu juhib Saaremaa vastu seeriat 2:0. Pall pannakse Kuressaare spordikeskuses mängu kell 17.