Selver näitas võõrsil saarlaste vastu võimu ja on karikafinaalist ühe sammu kaugusel

Rainer Vassiljev juhendas Tallinna Selveri väärt võiduni. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Aadu Luukase nime kandvate Eesti karikavõistluste esimene poolfinaalmäng kujunes ootamatult ühepoolseks, kui Tallinna Selver alistas Kuressaares vähem kui pooleteise tunniga 3:0 (23, 18, 21) Saaremaa Võrkpalliklubi. Kordusmäng peetakse kolmapäeval Tallinnas.

Mäng algas kodumeeskonna jaoks seejuures hästi. Avageimi juhtis Saaremaa nii 18:15 kui ka 23:21, ent vahetusest servima sekkunud Kristo Kollo aitas oma teravate pallingutega pealinnaklubi järele ja võiduni. Teises ja kolmandas geimis läks Selver oma teed juba varajases faasis. Kohtumise lõpetas justkui sümboolselt mängu suurim ebaõnnestuja Evandro Dias Souza, kes servis palli kindlalt võrku.

Juba eelnevatest kohtumistest tuttava koosseisuga mängu alustanud Selverile tõi kolm pallinguässa löönud Oliver Orav 15 (+8), Renee Teppan 13 (+4), Andrus Raadik 10 (+3) ja Marx Aru 6 punkti (+6). Hästi tegid taas oma tööd ka sidemängija Renet Vanker ja haigusest taastuvate Rauno Haidla ja Sten Vahtrase asemel taas liberona tegutsenud saarlane Denis Losnikov.

Saaremaa meeskonna resultatiivseim oli Hindrek Pulk 12 punktiga (+4), lisa ei tulnud seekord aga eriti kusagilt. Kui temporündaja Sauli Sinkkonen tegi oma veel ära (8 punkti, +7), siis Wennder Lopes kogus 7 (+1), Keith Pupart 4 (0), Markus Uuskari 3 (0), Evandro Dias Souza 3 (-3) ja Rauno Tamme 0 punkti (-2).

Selver võitis Saaremaad mäletatavasti ka viimases liigamängus, kui alistas kuus päeva tagasi peetud kodumängus tabeli liidri 3:1.

Kordusmäng, kus Saaremaa peab edasi pääsemiseks võitma esmalt mängu 3:0 või 3:1 ja olema seejärel parem ka kuldses geimis, peetakse kolmapäeval kell 19.00 Audentese spordihoones. Teises poolfinaalis, kus kohtuvad tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja TalTech, peetakse mõlemad mängud järgmisel nädalavahetusel. Avamäng on kavas Tallinnas ja teine Tartus.