fbpx
Close

TalTech võitis 9-aastase pausi järel meistrivõistlustelt medali, Rummi ja Losnikov jätsid koduklubiga hüvasti

TalTech. | Foto: CEV

Tallinna Tehnikaülikooli võistkond teenis tänavu Credit24 Balti liiga hõbeda kõrval ka Eesti meistrivõistluste pronksi, alistades pronksiseerias mängudega 2:0 Tallinna Selveri. Teine pronksikohtumine võideti kodus 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20). Eelmise medali – samuti pronksi – võitis TalTech Eesti meistrivõistlustelt 2013. aastal, mis oli nende praeguse peatreeneri Janis Sirelpuu esimene hooaeg võistkonna eesotsas.

TalTechi resultatiivseimana tõi Kevin Saar 19 punkti (+13), Matej Šmidl lisas 16 silma (+7). Selveri edukaim oli 18 punktiga (+11) Timo Lõhmus, Oliver Orava arvele jäi 16 punkti (+3). Vastuvõtul oli parem Selver – 59% vs 46%, rünnakuid lahendas paremini TalTech – 45% vs 44%, blokis oli 9 vs 8 üle TalTech ja servil 5 vs 2 Selver, vahendab volley.ee.

Täna TalTechi resultatiivseimaks tõusnud Kevin Saar sõnas, et pronks toob hooaja teisele poolele veidi leevendust ja vaatas aastale tagasi. “Hooaeg oli suures pildis okei, sest meil oli ju täiesti uus meeskond siin. Ja eks ühe hooajaga väga hästi mängima hakata meeskonnana ongi ehk raske. Väga rahule saame sel hooajal rahule jääda eurosarjaga, kus me häbisse ei jäänud. Ja Balti liiga Final Fouris teine koht on ka väga kõva tulemus, kahe turniiriga võime väga rahule jääda,” sõnas Saar.

“Aga hooaja teises pooles tekkisid meeskonna sees sisepinged ja oli natuke nääklemist, ei olnud enam ühtne tiim seal Pärnuga mängides (poolfinaalseerias – toim.). Kui vastane mängib hästi ja paneb surve alla, siis tekivadki sellised asjad, see on normaalne. Aga kokkuvõttes võib hooajaga siiski rahule jääda,” lisas Saar.

Tänane mäng jäi meistriliiga-tasandil viimaseks Selveri kaptenile ja endisele Eesti koondislasele Denis Losnikovile, kes on otsustanud 28-aastasena sportlaskarjäärile joone alla tõmmata. Samuti jäi tänavune hooaeg viimaseks Uku Rummile, kes lahkub TalTechi mänedžeri ametist. Rummi töötas TalTechis 14 aastat.

Intervjuu Tallinna Selveri nurgaründajast kapteni Denis Losnikovi ja sidemängija Karel Ellermaaga:

TalTechi algkoosseis hooaja viimases mängus: Aleksander Eerma, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rasmus Meius, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, libero Cris Karlis Lepp.

Selveri algkoosseis: Karel Ellermaa, Timo Lõhmus, Oliver Orav, Denis Losnikov, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Sten Vahtras.

Esimene geim kulges TalTechi dikeerimisel, kes suutis geimi keskel edu haarata. Losnikovi serviäss tõi aga geimi lõpus Selveri punkti kaugusele (23:22) ning Lõhmuse rünnak seadis ja jalule 23:23 viigi. Seejärel võitis avageimi pikima pallivahetuse Selver ja teenis geimpalli, mille realiseeris blokiga Varblane – 25:23.

Ka teist vaatust alustas paremini kodumeeskond, minnes Šmidli rünnaku järel 17:14 ette, ent sarnaselt avageimile ei suudetud edu hoida ning Selver viigistas 17:17. Geimi otsustavad hetked olid tasavägised ja seekord jäi 25:23 peale TalTech, viigistades üldseisu 1:1.

Kolmandas geimis haaras TalTech 13:10 edu, kahjuks sai aga siis vigastada Selveri sidemängija Ellermaa, kelle jaoks oli mäng lõppenud. Teda asendas Sander Pärna. Selver võitles end Varblase serviässast 14:14 viigini, ent uuesti läks TalTech Saare rünnaku järel eest 17:15. Selver suutis korduvalt jõuda punkti kaugusele, ent viigini enam mitte ja TalTech läks 25:23 geimivõiduga mängu 2:1 juhtima.

Neljas vaatus algas paremini Selverile, ent geimi teises pooles tegutses enesekindlamalt kodumeeskond, kes suutis 25:20 peale jääda ja võitis mängu seega 3:1 ning pronksiseeria mängudega 2:0.

scroll to top