Tavapärasest ühtlasemalt skoorinud TalTech asus peatreeneri ja põhisideta Selveri vastu pronksiseeriat juhtima

TalTech. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Nädala võrra edasi lükkunud Credit24 Eesti meistrivõistluste pronksiseeria TalTechi ja Tallinna Selveri vahel sai alguse kolmapäeval, kui tehnikaülikooli esindus võttis võõrsil 3:1 (25:20, 17:25, 25:16, 27:25) võidu ja jõudis kolmanda koha auhinnast mänguvõidu kaugusele.

Esimest pronksikohtumist alustas Tallinna Selver kärbitud koosseisuga, kui meeskonna põhisidemängija Karel Ellermaa nimekirja ei kuulunud ja mängu jagamine oli noore Sander Pärna päralt. Lisaks läbis Selver muutused treeneriosakonnas, kui haiguse tõttu puuduva peatreeneri Andres Toobali koha võttis sisse abitreener Valdis Radionenkov.

Kodumeeskond suutis TalTechile ka kaotatud avageimis korralikku vastupanu osutada, kui kaotusnumbriteks kujunesid 20:25. Samuti hoiti esimeses geimis täielikult nulli peal TalTechi rünnakuliider Matej Šmidl, kelle Janis Sirelpuu teise geimi alguseks Kaur Erik Kaisi vastu välja vahetas.

Edu see lüke aga ei toonud, sest Selver suutis 25:17 geimivõiduga mängu 1:1-le viigistada. Taas Šmidli teeneid kasutada otsustanud külalismeeskond pani aga omakorda kolmandas geimis uue käigu sisse ja võttis 25:16 seljavõidu, jõudes mänguvõidust ühe geimi kaugusele. Neljas geim kulges Selveri heale algusele vaatamata punkt punktis ja pingeliselt kulges ka geimi lõppfaas, kus mitut geimpalli omanud Selver siiski TalTechile 25:27 alla vandus.

Võiduka tehnikaülikooli parimaks kerkis sedapuhku Kevin Saar, kes tõi lausa 19 punkti (+8). Kahvatu alguse kiuste sai Matej Šmidl kirja 13 punkti (+7), Rauno Tamme panuseks jäi 10 punkti (+6). Üleplatsimängija leidus aga hoopis teiselt poolt võrku: Oliver Orav sai kirja 24 silma (+13). Timo Lõhmus panustas 18 punktiga (+7).

Teine pronksimäng leiab aset reedel kell 18 TalTechi spordihoones, Selveri võidu korral peetakse päev hiljem kell 17 samas hallis ka kolmas kohtumine.