fbpx
Close

Soomes hakkavad terad sõkaldest juba eralduma, ajaloolise stardi teinud Akaa püsib juhtgrupis

Oliver Lüütsepp. | Foto: Akaa Volley

Soome kõrgliigas on tegemas klubi ajaloo edukaimat hooaja algust Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley, kes alistas nädalavahetusel 3:2 (17, -22, 25, -21, 10) Kokkola Tiigrid. 

Eesti koondise temporündaja Mart Naaber kuulus taas Akaa algkoosseisu ning kogus kolme geimiga 6 punkti (+3). Naaber realiseeris 11 tõstest 5 (45%), lisa tuli ühe bloki näol. Kahes viimases geimis asendas eestlast Aleksi Kaatrasalo, kes tõi ülejäänud mänguga 2 punkti (+2).

Soome kevadise kuuenda klubi Akaa tulemuslikem oli nende uusim täiendus Urpo Sivula, kes kogus 22 punkti (+12). Eetu Pennanen lisas 19 (+12) ja Enderwin Herrera 14 punkti (+5). Kokkola resultatiivseim oli Jiri Hännenin 29 punktiga (+20).

“Mõlemad meeskonnad näitasid head mängu. Meie peaeesmärk oli täna (eile – toim.) omavigade vältimine, ent vastane oli ikkagi nii hea, et neid tuli mõnevõrra sisse. Õnneks suutsime mängu enda kasuks kallutada,” sõnas Lüütsepp pärast mängu pressikonverentsil.

Olgugi et hooaeg on veel kangesti noor, hakkavad terad sõkaldest juba eralduma. Kümme või rohkem punkti on kogunud eeldatavad medalipretendendid Sastamala VaLePa (5-2), Loimaa Hurrikaani (4-0), Savo Volley (4-1) ja Akaa Volley (4-1). Teised jäävad nimetatud kvartetist juba vähemalt nelja punkti kaugusele.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top