Treiali uskumatu mäng vedas Saaremaa eurosarja peaproovi põnevuskohtumises võiduni Jekabpilsi üle

Saaremaa Võrkpalliklubi. (Vasakul täna suurepärase esituse teinud Henri Treial). | Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi Facebooki leht

Credit24 Meistriliigas kohtusid täna päeva esimeses kohtumises tabeli esikolmikumeeskonnad Saaremaa ja Jekabpils Luši. Haaravas kohtumises võttis magusa 3:2 (25:15, 22:25, 21:25, 25:16, 16:14) võidu kodus mänginud Saaremaa.

Eesti klubi jaoks oli see viimaseks kohtumiseks enne 11. detsembril toimuvat CEV Challenge Cup’i 1/16 finaali avamängu, kus kohtutakse Iisraeli klubi Hapoeli Yoav Kfar Sabaga. Saaremaa tuli välja raskest seisust, kui jäädi geimidega 1:2 tagaajaja rolli. Sellest aga ennast segada ei lastud ja neljas geim võideti veenva eduga. Viimases vaatuses käis mäng punkt-punktis kuni mängu lõpuni. Viimasel punktil lõi Henri Treial võimsa servi ja ületuleva palli lahendas punktiks Beau Graham.

Suurepärase mängu tegi Treial, kes kogus temporündaja kohta uskumatuna näivad 21(!) punkti (+18). Võrukas realiseeris 18 tõstest 14, lisaks kanti tema kontosse suisa 7 blokki. Daniel Maciel lisas samuti 21 punkti. Saareklubi vastuvõtt oli korralik 60%, rünnak 54%, lisa tuli 14 bloki ja 6 ässa näol.

Jekabpilsi resultatiivseimaks kerkis Janis Medenis 17 punktiga (+7). Lõunanaabrite vastuvõtt oli 57%, rünnak 46%, lisaks saadi 6 punkti blokiga ja kaks punkti serviga.

Liigatabelis tõusis Saaremaa liidriks, olles kogunud 12 mänguga 30 punkti. Jekabpils on 26 punktiga kolmas.

Järgmise mängu peab Saaremaa Credit24 Meistriliiga raames alles uuel aastal, kui 8. jaanuaril sõidetakse külla Tallinna Selverile.