fbpx
Close

Türgis kõrgelt hinnatud Venno: juba lähiajal võib midagi selguda

Oliver Venno. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Oliver Venno soovib võimaluse korral karjääri Türgis jätkata.

29-aastane Venno on mänginud end viimase viie hooajaga Türgi liiga hinnatumate võrkpallurite hulka. Erand polnud ka lõppenud hooaeg, kus tartlane vedas Istanbuli Galatasaray põhiturniiril kolmandaks ja CEV Cupil teist aastat järjest nelja parema sekka.

Eelmisel nädalal teatas aga Galatasaray võrkpalliosakonna juht Okan Böke, et koroonaviiruse levikuga kaasneva majanduskrahhi tõttu ei mängi nende meeskonnas tuleval hooajal ühtegi leegionäri.

“Kuulsin ka ise sellisest otsusest, kuigi päris sada protsenti kindel ei pidavat see veel olema. Hetkeseisuga pean pigem siiski arvestama, et ma ei jätka Galatasarays. Olen kõigile pakkumistele avatud,” sõnas Venno Võrkpall24 kõnele vastates.

Kuhu suunas Venno kiikab? “Pigem tahaksin Türgis jätkata,” kõlas kiire vastus. “Olen mänedžeriga suhelnud ja rahaliselt on Türgi klubide seis ikka väga kehva praegu. Meeskonnad jätkavad küll ilmselt tegevust, aga rahaline pool saab olema senisest selgelt erinev. Eriti raske on sellistel klubidel nagu Galatasaray ja Fenerbahce, kelle tegevus ei põhine riiklikul toetusel. Hetkel suhtleb agent mitme klubiga. Võimalik, et juba lähiajal võib midagi uue hooaja osas selguda, aga ei pruugi.”

Venno on tänaseks mitu nädalat kodumaal saanud puhata, ent Türgis plaanitakse praeguse seisuga tõsimeeli juunis-juulis hooaega jätkata.

“Rääkisin treeneriga ja selline plaan on praegu tõesti. Kui jalgpallis jätkatakse hooaega suvel, siis tehakse seda ka võrkpallis. Nad otsustavadki jalgpalli järgi. Kui hooaeg jäi katki, siis lõpetati ka mängijate lepingud ära. Kahe viimase kuu eest mängijad seega palka ei saanud. Aga kui liiga peaks suvel jätkuma, siis saaks kogu summa kätte.”

Kas Venno plaanib liiga jätkumise korral Türki naasta? “Jah, lähen pigem tagasi, kuigi otsest kohustust ei oleks, sest lepingud on lõpetatud. Aga muidu jääks liiga pikk paus mängimisse sisse. Juba praegu tahaks midagi teha, näiteks rannavollet mängida,” tunnistas 208-sentimeetrine Venno.

Eesti koondise uus juhendaja Cedric Enard on Vennole oma visiooni tutvustanud.

“Ta helistas ja rääkis oma plaanist suve teises pooles koondis kokku kutsuda. Kui Türgis hooaeg ei jätku sel ajal, siis oleksin tulemas,” ütles Venno, kes sooviks Eestit ka järgmise aasta kodusel EM-finaalturniiril aidata.

scroll to top