fbpx
Close

Teppan on siirdumas lumetormi kiuste uude koduklubisse

Renee Teppan (paremal). | Foto: Siim Semiskar/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan on vahetamas klubi, siirdudes Türgi meeskonnast Tokatist Kreeka tipu Pireuse Olympiakose ridadesse. Kreekast saab seitsmes välisriik, kus ta profileiba on teeninud. Varasemalt on Teppan mänginud Itaalias, Austrias, Poolas, Prantsusmaal, Belgias ja Türgis.

Kokkulepe kahe klubi vahel on tegelikult juba sündinud. Olympiakos maksis Teppani eest teatud summa ja andis Tokatile oma teise diagonaalründaja, prantslase Jhon Wendti, kes jõudis Kreekas teha vaid mõned trennid. 28-aastane pärnakas treenib aga veel Tokatiga, sest Ateenat kostitab lumetorm ja lennuliiklus ei toimi tavapärases rütmis. “Juba kolmandat päeva olen üritanud Kreeka poole teele asuda, aga pole õnnestunud. Homme on uus üritus,” ütleb Teppan, kellel seisaks Kreekas juba reedel ees tähtis mäng Ioannis Kalmazidise juhendatava Thessaloniki PAOK-iga.

“Olin jõudnud viis korda mõelda, et nüüd on asi kindel, aga jälle tuli mingi jama ette,” räägib Teppan ülemineku tagamaadest. “Kui Wendt oli eelmisel nädalal Olympiakoses esimesed trennid ära teinud ja mitte just kõige paremat muljet jätnud, helistas mulle Olympiakose peatreener (Alberto) Giuliani. Ta küsis, kas ma oleksin huvitatud Olympiakosega liitumisest. Vastasin, et olen huvitatud. Olympiakoses eeldati ilmselt, et Tokati näol on tegu väikese klubiga, kellel on rahamured, aga tegelikult olid siin asjad üldjoontes paigas. Midagi ette heita juriidilise poole pealt neile ei saa. Ja kuigi tehing oli Tokatile kasumlik, ei tahtnud nad mul kohe minna lasta, sest korralikke diagonaalründajaid pole hetkel turul kuskilt võtta.”

Tänaseks on mured siiski lahendatud ja tänu Wendti vangerdusele õnnestus Olympiakosel Teppan Tokatist kätte saada. Olympiakose loots Alberto Giuliani pole Eesti võrkpallisõpradele tundmatu nimi, sest veel mullu juhendas ta Poola tippklubis Rzeszowi Asseco Resovias Robert Tähte ja Timo Tammemaad. “Pean tänusõnad Itaaliasse saatma, sest selgus, et Angelo Lorenzetti, kelle all mängisin Trentinos, ütles minu kohta Giulianile head sõnad ja see oli määrav.”

Teppani koht Olympiakose põhidiagonaalina peaks olema kindel, sest meeskonnas ei jätka isiklikel põhjustel hooaega nende senine esinumber, Läti koondise rünnakuliider Hermans Egleskalns. “Ma ei oska ka hetkel Egleskalnsi olukorra kohta midagi lisada,” sõnas Teppan.

Olgugi et Tokat on võidelnud läbi hooaja Türgis kõrgliigasse püsimajäämise eest, õnnestus Teppanil lahkuda klubist kõrgel noodil, sest nädalavahetusel üllatati kohalikku tippu Istanbuli Fenerbahcet 3:1 võiduga. Teppan tõi võitjatele üleplatsimehena 25 punkti (+13).

“Nakatusin jaanuari alguses koroonasse, kaotasin mitu kilo ja pidin veel pärast haigustki positiivse proovi tõttu karantiinis püsima. Ma ei tundnud end seetõttu viimastes trennides enne Fenerbahce mängu eriti hästi. Ja üleüldine väsimus oli sees haiguse ja kõigi nende asjaajamiste pärast. Seda arvesse võttes oli taoline mäng ja võit paras üllatus ka endale. Usun, et kokkuvõttes tegin Tokatis enam-vähem maksimumi ära. Võite võiks tabelis rohkem olla, aga eks see tabeliseis ole selline, nagu ta on, põhjusega,” lisas Teppan.

Kreekas saab Teppani sõnul Olympiakose-sugusel suurklubil olla vaid üks eesmärk – meistritiitel. Kuna põhiturniiri punktid võetakse playoffi kaasa, loodab klubi Teppanit juba reedesel mängul PAOK-i vastu platsil näha. Olympiakose nimekam mängija on Sloveenia koondise temporündaja Alen Pajenk, Teppanist saab klubi viies leegionär.

scroll to top