fbpx
Close

Üleminekuturg on juba keeristormina võrkpallimaailma segamini paiskamas

Ivan Zaitsev. | Foto: AP/Scanpix

Tänavune võrkpallihooaeg on alles vaikselt poole peale jõudmas, ent rahvusvahelisel tipptasemel pannakse paika juba järgmise sügise jõujooni, kirjutab Eesti koondise ja Friedrichshafeni nurgaründaja Martti Juhkami.

Koroonaviirusest tulenevad majandusprobleemid sunnivad Modenat juba teist hooaega järjest oma parimatest mängijatest loobuma. Selle hooaja eel lahkus Modenast nii kolmeaastast lepingut omanud Ivan Zaitsev kui ka Matt Anderson, kes ei olnud nõus Modena poolt pakutud 50-protsendilise palgakärpega. Zaitsev leidis laenulepinguga endale kosilase Kemerovost ja Andersson lahkus Hiinasse.

Kaasani Zeniit tegi hea hooaja teinud Bartosz Bednorzile pakkumise, millest ei saanud loobuda. Tulemuseks on see, et täna on Modena hale vari sellest, mis nad varasematel hooaegadel on olnud. Kuna Modena finantsilised mured jätkuvad, siis on ameeriklasest sidemängijale Micah Christensonile juba tänaseks teada antud, et nad ei ole võimelised tema palgatingimusi järgmisel hooajal täitma, mistõttu otsib agent talle uut klubi ja esimese potensiaalse valikuna on välja tulnud Poola viimaste aastate valitseja Kedzierzyn-Kozle Zaksa, kelle senine sidemängija Benjamin Toniutti on liitumas Jastrzebski Wegieliga. Zaksa on ameeriklase eest väidetavalt valmis maksma 250 000 eurot, aga Christensoni agent Luca Novi küsib hooaja eest 350 000 eurot. Christensoniga kokkuleppele mitte jõudmise puhul on tagavaravariandina nähtud Gdanskis head hooaega tegevat Marcin Januszit.

Teise Itaalia klubina on tänaseks kõige rohkem kuulda olnud Piacenzast, kes on saamas suurt rahasüsti. Esimese sihtmärgina on välja toodud just endiselt Modenaga lepingut omavat Ivan Zaitsevit, kes ilmselgelt Modenasse ei naase. Piacenza on huvi üles näidanud ka Leali ja Brizzardi meeskonda toomise vastu ehk kindlasti tasub nende tegemistel silma peal hoida.

Liigume edasi Eestile lähemale ja võtame ette Poola Plusliga. Loomulikult tekitab enim furoori Timo Tammemaa ja Robert Tähe koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia, kelle kohta liigub kuulujutte kõige rohkem. Juba varem on juttu olnud, et Pawel Zatorski ja Jakub Kochanowski on tänaseks eellepingu allkirjastanud, aga üha rohkem on juttu ka teisest nimedest. Temporündaja kohale nähti alguses Karol Klosi, aga uue nimena on alternatiivina kerkinud üles Kozamernik. Kuulujuttudele tuginedes soovitakse meeskonda tuua Maciej Muzaj ja seetõttu lahkub Jastrzebski Wegielisse Karol Butryn. Nurgaründaja positsioonile on pakutud Sliwkat, Kwolekit, Stephen Maari ja Marko Ivovici, aga nii palju mehi meeskonda ei mahu, sest viimase info kohaselt jätkavad klubis nii Klemen Cebulj kui ka Nicolas Szerszen.

Karol Klos. | Foto: klubi koduleht

Teistest klubidest on kuulda olnud, et Mateusz Bieniek jätkab Belchatowis, mistõttu on tõenäoline, et teised kaks tempomeest Belchatowis ehk Karol Klos ja Norbert Huber võivad endale uut töökoha otsida, et kindlustada rohkem mänguaega. Belchatowis võib jätkata ka Milad Ebadipour, aga tema vastu on huvi üles näidanud nii Milano kui ka Monza. Kui Zaksast on mehi lahkumas, siis kindlasti on seal jätkamas Lukasz Kaczmarek ja Kamil Semenjuk. Resoviasse siirduva Pawel Zatorski asemele on pakutud Varssavi liberot Damian Wojtaszekit. Kuna Poola pealinnaklubi finantsseis võib järgmisel hooajal halveneda, poleks imekspandav, kui meeskond jookseb uue hooaja eel suurtest nimedest tühjaks.

Teistest liigadest pole tänaseks palju kuulda olnud, aga tõenäoliselt lahkub Earvin N’Gapeth Kaasani Zeniidist ja liitub taas mõne Itaalia klubiga. Prantsusmaal imelist hooaega tegev noor argentiinlane, temporündaja Augustin Loser on ilmselt liitumas Milanoga.

Nagu ikka, on tegemist pelgalt kuulujuttudega ja kui 70 protsenti sellest läheb täppi, siis on juba päris hästi. Tihti on klubidel kindlad sihtmärgid, aga soovid ja reaalsus ei ühti. Samas võrkpallis on libauudiseid üsna vähe ja tihtilugu kehtib ütlus – kus suitsu, seal tuld.

Teksti autor: Martti Juhkami

Earvin N’Gapeth blokis Aleksandar Atanasijevicit katmas. | Foto: CEV
scroll to top