Vene klubid keelati eurosarjadest. Kaasani favoriidiseisus jäi realiseerimata, naiste Meistrite liigas viib veerandfinaali võit kullamängule

Kaasani Zeniit eesotsas Artjom Volvitšiga (4) enam sel hooajal euroareenile ei astu, sama otsustati teiste Venemaa klubide suhtes. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Euroopa võrkpalliliit (CEV) teatas 1. märtsil, et organisatsiooni alla kuuluvatelt võistlustelt eemaldatakse kõik Venemaa ja Valgevene koondised, klubid, sportlased ja ametnikud. See otsus annab priipääsme edasisse faasi mitmele võistkonnale, kes euroareenil just Venemaa klubiga kokku minema oleks pidanud.

Meistrite liigas algavad õige pea veerandfinaalid, kuhu jõudis kaks Venemaa meeskonda. Seega saavad mängudeta poolfinaali Peterburi Zeniidi vastane Perugia Sir Sicoma Monini ja Moskva Dünamoga mängima pidanud tiitlikaitsja Kedzierzyn-Kozle Zaksa Grupa Azoty.

Allikas: CEV

Naiste Meistrite liigas jõudis veerandfinaalidesse lausa kolm Venemaa klubi, kellest kaks juhtusid veerandfinaalis üksteise vastaseks. Kaliningradi Lokomotiivi vastane Istanbuli Fenerbahce Opet pääseb otse poolfinaali. Kuna kahe Dünamo vaheline veerandfinaal jääb nii Kaasani kui Moskva esinduse eemaldamise tõttu pidamata, leiab aset olukord, kus itaallaste veerandfinaali Monza Vero Volley ja tiitlikaitsja Conegliano A. Carraro Imoco kaal tõuseb märgatavalt – võitja pääseb nimelt otse superfinaali, sest potentsiaalsed poolfinaalivastased on nende jaoks juba võistluselt diskvalifitseeritud.

Tugevuselt teise eurosarja CEV Cupi favoriit Kaasani Zeniit eemaldati samuti võistluselt. Kuigi esimese poolfinaalkohtumise Monza Vero Volley vastu võitis Venemaa klubi 3:1, ei olnud peale diskvalifitseerimist saadud tehnilist 0:3 kaotust Zeniidil võimalik ka kuldseks geimiks väljakule tulla ja seega pääses finaali just Monza. Itaalia klubi vastaseks finaalis on Prantsusmaa esindus Tours, kes alistas teises poolfinaalis Robert Tähe koduklubi Belchatowi Skra 3:1.

Ülejäänud eurosarjades Venemaa klubid võistlustulle jäänud polnud ja turniirid jätkuvad tavapärases rütmis.