Üleplatsimees Raadik ja Arhavi kaotasid 84-punktilise geimi, ent võtsid mängust maksimumi

Andrus Raadik oma hiljuti ilmavalgust näinud tütre Sade ja naise Elinaga. Elina vasakul käel istub Fredrik Gustavsson. | Foto: klubi koduleht

Türgi võrkpalliliigas teenis eile hooaja teise võidu Andrus Raadiku koduklubi Arhavi, kes alistas kodus 1000 pealtvaataja ees 3:1 (20, 18, -41, 23) Inegöli.

Türgi liiga senise hooaja üheks erilisemaks perioodiks kujunes mängu kolmas geim, mille võitis Inegöl pärast tunniajalist lahingut 43:41. Arhavil õnnestus aga kõik ülejäänud geimid enda kasuks pöörata ja kirjutada tabelisse seega maksimaalsed kolm punkti.

Eesti koondise nurgaründaja Raadik kerkis 24 punktiga (+11) üleplatsimeheks. Pärnakas sai oma meeskonnast rünnakul enim tööd, realiseerides 42 tõstest 22 (52%). Lisaks kogunes tema arvele 2 blokipunkti. Rünnakul eksis Raadik 7 korral ja servil 5 korral. Läti juurtega soomlane Elviss Krastinš lisas 21 punkti (+1) ja rootslane Fredric Gustavsson 19 punkti (+7). Kaotajatele tõi Osmany Uriarte 22 punkti (+5).

Päev varem ehk kolmapäeval kaotas Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray võõrsil 0:3 (-31, -18, -18) eestlasest diagonaalründaja kunagisele tööandjale Ankara Ziraat Bankasile. Venno tõi 1800-pealise publiku ees 20 punkti (+10). Tartlane realiseeris 32 tõstest 18 (56%), lisaks tõi ta kaks punkti blokiga.

Hooaja esimese kaotuse saanud Galatasaray jagab nüüd esikohta nii Ziraat Bankasi kui ka Istanbuli Fenerbahcega. Arhavi kerkis tänu võidule üheksandaks.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht