fbpx
Close

Venno Kataris jätkamisest ja sealsest eluolust, koondisest ning Eestis mängimisest

Oliver Venno (paremal). | Foto: Katari võrkpalliliidu koduleht

Tänasel päeval Eesti koondisega Tartus laagris viibiv Oliver Venno otsustas ka järgmisel hooajal jätkata Katari kõrgliigaklubis Doha Police’s.

Koos Eesti rahvusmeeskonnaga Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiriks valmistuv Venno sõnul on hetkel heast vormist veel vara rääkida.

“Laager alles algas ja eks hetkel selline alustamise periood ole. Läheb veel aega enne kui jõuan heasse vormi, aga usun, et Kuldliigaks olen nii mina kui ka võistkond piisavalt heas vormis. Põhirõhk on siiski EM-il,” rääkis tartlane Võrkpall24 kõnele vastates.

Kuigi huvi tunti ka mujalt, otsustas diagonaalründaja siiski jätkata Police’i meeskonnas.

“Mina olin klubiga väga rahul ja ei näinud põhjust lahkumiseks. Katari liiga on ka täiesti okei. Esimesed 4-5 meeskonda madistavad omavahel ikka korralikult, ülejäänud neli pole nii kõvad, aga suutsid mõnikord tugevamaid üllatada. Selles mõttes mina olen liiga tasemega rahul. Eesti tugevamad klubid siin samuti häbisse ei jääks.”

“Huvi minu vastu näitasid ka teiste liigade klubid, aga konkreetset pakkumist keegi ei teinud, sest Police’iga sai juba varakult kokku lepitud, et nad soovivad minuga jätkata,” avaldas Venno.

Milline eluolu Kataris valitseb? “Koroona tegi oma töö, aga kui mina sinna läksin, siis olid kõik kohad veel teatud piirangutega avatud. Muidu elu nagu elu ikka. Eks tegemist on moslemiriigiga ja inimesed käivad rätid peas ringi. Suhteliselt sarnane Türgiga, aga Türgis aktsepteeritakse rohkem sellist euroopalikku elu. Katar on täielik moslemiriik, aga leidub ka neid, kes käivad ilma rätita ringi. Mina sain vabalt ringi liikuda.”

Lõppenud hooajal tulid mitmed koondislased kodumaale mängima. Kas 210-sentimeetrisel mängumehel endal veel sellist plaani pole?

“Oh, mina pole veel sellele mõelnud. Hetkel sooviksin ikkagi välimaal jätkata nii kaua kui võimalik ja Eestisse mängima veel tulla ei tahaks,” lausus alates 2009. aastast välismaal mängiv Venno lõpetuseks.

 

scroll to top