fbpx
Close

Eestlaste ässad ja Andrici tugev käsi ehk statistilisi noppeid enne tähtsat Eesti – Horvaatia mängu

Servijoone taga on Eesti olnud horvaatidest seni ohtlikum. | Foto: CEV

Enne mängu, mis otsustab Eesti koondise saatuse kodusel EM-finaalturniiril, heidame Euroopa Võrkpalliföderatsiooni (CEV) andmete abil pilgu Eesti ja Horvaatia senise turniiri huvitavaimatele statistilistele näitajatele. Muidugi tuleb arvestada, et arvud ei pruugi alati näidata tõtt ning kohtumise saatus otsustatakse siiski palliplatsil mitte paberi peal.

(Volle)rahvasuus käibib teada tuntud kõnekäänd, et palling on punkti ema. Eesti vollefännidel tasub Horvaatiaga kohtumise eel rõõmustada, sest just selles elemendis on meie koondislased Balkani võistkonnast selgelt paremad. Eesti koondis on senise turniiri jooksul löönud 23 pallinguässa, Horvaatia aga kõigest 10. Horvaatide ässpallingutest koguni 6 on löönud nende diagonaalründaja Leo Andric.

Cedric Enardi käe all on Eesti koondis jõudsalt servijoone taga edasi arenenud ning seda tõestatakse ka EM-i üleses arvestuses. Koos Venemaa ja Soome koondisega hoitakse löödud ässade arvestuses neljandat kohta. Meist eespool on vaid sellised tugevad võrkpallimaad nagu Serbia, Poola (mõlemal 28) ja Türgi (26), ent kõigil kolmel on peetud juba 4 alagrupimängu.

Rünnakul on kaks võistkonda käitunud küllaltki sarnaselt. Kui rünnakuefektiivsus on Eestil 44%, siis Horvaatial on see pügala võrra parem. Ründevigu on teinud Balkani võistkond Eestist nelja võrra enam – 33. Väike tärn tuleb nendele näitajatele siiski lisada, arvestades, et Horvaatia on mänginud nii Saksamaa kui ka Prantsusmaaga.

Horvaatia resultatiivseim mängija Leo Andric (nr 16) treener Emanuele Zanini. | Foto: CEV

Eesti koondisel tuleb silm peal hoida horvaatide tähtmängijal Leo Andricil. Tuleval hooajal klubivõrkpalli Venemaal Nižni-Novgorodis mängiv Andric on senise 11 geimiga kogunud 61 punkti, millega ta hoiab EM-i arvestuses tugevat 7. kohta. Geimis on ta keskmiselt toonud 5,55 punkti – selles arvestuses edestavad teda vaid Nimir Abdel-Aziz (6,29) Hollandist ja Andres Jesus Villena (5,6) Hispaania koondisest. Eesti parimana on Oliver Venno kontol 12 geimiga 55 punkti.

Tempoosakonnas on statistiliselt olnud meie parim kapten Ardo Kreek. 35-aastasele koondislasele saab praegu omistada ka Eesti koondise blokikuninga tiitli, sest selles arvestuses on ta 9 eduka sulustamisega meeskonna parim.

Horvaatide poolelt särab võrgu kohal Kruno Nikacevic, kelle arvele on seni kogunenud 7 blokipunkti. Rünnakul langeb kahe mehe vastasseis samuti eestlase poole – Kreek on lahendanud seni rünnakuid 45-protsendiliselt, Nikacevic on palli punktiks löönud kõigest iga kolmanda tõste järel.

Ardo Kreek mängus Slovakkiaga. | Foto: CEV

Teisipäeva õhtul kell 20 algavas vollelahingus kohtuvad Eesti ja Horvaatia koondised. Tule Saku Suurhalli ja kae lähemalt, kelle pallingud on kõige ohtlikumad või kes suudab kindlama bloki ehitada. Kohtumine on nähtav ka Duo5 ja Postimehe vahendusel, otsereportaaži  saab kuulata Vikerraadiost.

scroll to top