fbpx
Close

3 elementi, mis teevad Renee Teppanist maailma tippmängija

Renee Teppan. | Foto: volley.ee

Renee Teppan alustab Poola ja ühtlasi maailma tippklubis Belchatowi Skras uut hooaega 15. oktoobril ehk vähem kui kahe nädala pärast. Võrkpall24 selgitas välja, millised omadused on Pärnumaalt pärit mängumehe tänaseks nii kaugele tüürinud.

Et 25-aastase Teppani võimeid adekvaatselt hinnata, palusime abi endiselt Venemaa suurklubi Belgorodi Belogorje statistikult, Eesti koondise treeneritetiimi kuuluvalt Alar Rikbergilt. Ühtpidi on Rikberg töötanud aastaid koos Teppaniga, teisalt tunneb ta hästi ka maailma võrkpalli siseelu.

Tugevused:
Füüsis
Selliste füüsiliste näitajatega mängijaid on maailmas väga vähe. Teppan teeb kükiseeriaid 150 kiloga ja surub rinnalt 130 kilo. Eesti koondises on ta jõunäitajatelt üks paremaid, kui mitte parim. Aga mis teeb Teppani selle kõige juures eriliseks, on see, et ta on kogunud meeletu jõu, muutumata ise suureks. Teppani kehakuju ja ülesehitus on võrkpalli mõistes ideaalne – kerge, kuid võimas.

Rünnakukõrgus
197 sentimeetri pikkune Teppan ründab küll suhteliselt otse ja sirgjooneliselt – ta ei kasuta väga palju teravaid nurki -, aga tema löögikõrgus (ja -jõud) on sedavõrd muljetavaldavad, et teevad töö ära ka kõige paremate blokeerijate vastu.

Serv
Kui Teppani serv õnnestub, on tihtipeale võimatu seda vastu võtta. Taaskord tulevad mängu nii jõud kui löögikõrgus. Just need kaks elementi, aga mõistagi ka tehnika teevad temast servijoone taga alati ohtliku mängija.

Nõrkused:
Stabiilsus
Kui võrrelda Teppanit maailma tippmängijatega, jääb tal täna veel puudu stabiilsusest – seda nii rünnakul kui servil. Stabiilsus kuulub kahtlemata sportlase võtmeelementide hulka, kuid Teppani kasuks räägib siin see, et tal täitus äsja alles 25. eluaasta. Nelja-viie aasta pärast, kui Teppan on jõudnud võrkpalluri parimasse ikka, peaks ta kõigi eelduste kohaselt olema hoopis stabiilsem mängija.

Kaitsemäng
Kõrvutades Teppanit selliste diagonaalründajate nagu Belchatowi “kuninga” Mariusz Wlazlyga või Venemaa tipu Maksim Mihhailoviga, jääb Teppanil vajaka kaitsemängu oskustest. Madal asend, agressiivsus – seda kõike võiks rohkem olla. Tõsi, kahe viimase aasta jooksul on Teppan selles vallas oma mängu silmnähtavalt parandanud, ent arenguruumi kolleegideni jõudmisel veel jagub.

scroll to top