Venno pääses eestlase valvsa pilgu all eurosarjas poolfinaali, Keele tähelend sai läbi

Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray. | Foto: CEV

Oliver Venno ja Galatasaray kindlustasid koha CEV Cupi poolfinaalis, võites veerandfinaali korduskohtumise teise Türgi suurklubi Izmiri Arkase vastu võõrsil tulemusega 3:2 (25:19, 25:21, 14:25, 23:25, 19:17).

Galatasaray läks matšile vastu eelisseisus, kuna avakohtumine võideti tulemusega 3:1. Eilsest viiegeimilisest lahingust, mida jälgis kohapeal ligi 3200 inimest, väljuti võitjana – poolfinaali uks on Oliver Venno koduklubi jaoks valla. Kuna edasipääs poolfinaali oli kahe geimi võitmise järel kindlustatud, jagas treener mänguaega ka varumeestele. Venno, kes tegi kaasa kolm geimi, tõi Galatasarayle 12 punkti (+10). 210-sentimeetrine diagonaalründaja realiseeris 15 tõstest 11 (73%) ja lõi ühe serviässa.

Võitjate resultatiivseim oli Türgi koondislane Burutay Subasi, kes lisas 15 punkti (+14), realiseeris 21 tõstest 13 (62%) ja lõi 2 serviässa. Robert Tähe endise koduklubi Izmiri Arkase tulemuslikem oli Yigit Gülmezoglu, kes lisas meeskonna arvele 19 punkti (+16), lõi 27 tõstest punktiks 18 (67%) ja tõi ühe punkti serviässaga. Galatasaray vastuvõtuprotsent oli 44, vastastel 51. Rünnakuprotsendid olid vastavalt 61 ja 55. Kohtumises tegutses esimese kohtunikuna eestlane Risto Strandson.

Galatasaray vastaseks poolfinaalis saab suure tõenäosusega Itaalia tipp Modena, kes alistas avamängus prantslaste Ajaccio võõrsil kindlalt 3:0. Et Venno ja Galatasaray eelmise hooaja edu kordaks ja jõuaks uuesti tugevuselt teises eurosarjas finaali, tuleb seega poolfinaalis saata korda väike ime.

CEV Cupi veerandfinaali raames pidas korduskohtumise ka Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans, kes jäi alla Venemaa tipule Novosibirski Lokomotiivile tulemusega 0:3 (12:25, 19:25, 23:25).

Korduskohtumisele läks Aalst vastu 0:3 kaotuse pealt. Paraku pidi ka eilses otsustavas kohtumises tunnistama eestlase koduklubi vastase kindlat paremust. Markkus Keel sekkus vahetusest nii esimeses kui ka teises geimis, kuid sai algkoosseisus alustada kolmandat geimi. Eeslasest sidemängija arvele jäi 2 punkti (+2). Keel realiseeris 3 rünnakust 2 (67%). Aalsti tulemuslikem oli Jakub Rybikci, kes tõi 13 punkti (+8), realiseeris 21 tõstest 7 (33%), sai kirja 4 blokipunkti ja lõi 2 serviässa. Võitjate tulemuslikem oli diagonaalründaja Konstantin Bakun, kes lisas meeskonna arvele 13 punkti (+11), realiseeris 15 tõstest 9 (60%), sai ühe blokipunkti ja lõi 3 serviässa. Aalsti vastuvõtuprotsendiks oli 51, vastastel 40, rünnakuprotsendid vastavalt 37 ja 57.

Poolfinaalis kohtub Novosibirsk teise Venemaa klubi, Tuomas Sammelvuo juhendatava Peterburi Zeniidiga.

Soome naiste meistrivõistlustel sai Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo kuuenda järjestikuse kaotuse, vandudes võõrsil alla Vampulale tulemusega 2:3 (25:19, 23:25, 25:19, 23:25, 15:17). Peit ja Ennok tegid mõlemad kaasa kogu kohtumise ja lisasid naiskonna arvele vastavalt 24 ja 14 punkti (+10; +5). Saarlannast nurgaründaja Peit oli ühtlasti eilse kohtumise resultatiivseim, realiseerides 41 tõstest 21 (51%) ja lüües kolm serviässa. Viljandlannast nurgaründaja Ennok lõi 33 tõstest punktiks 11 (33%), tõi ühe blokipunkti ja sai kirja 2 ässpallingut. Võitjate resultatiivseimad olid Nina Jakic ja Aleksandra Petrovic, kes tõid mõlemad 20 punkti (+16). Võitjate vastuvõtuprotsent oli 41, vastastel 35. Rünnakuprotsendid olid vastavalt 38 ja 43.

Eilne kohtumine oli eestlannade jaoks ühtlasti põhiturniiri viimane. Salo kindlustas liigatabelis 50 punktiga 5. positsiooni.