Täht ja Belchatow avamängu edu ei suutnud hoida ja CEV Cupil finaali ei pääsenud

Tours. | Foto: CEV

Euroopa võrkpalli tugevuselt teises võistlussarjas ehk CEV Cupil pidasid eile õhtul Prantsusmaal oma poolfinaalseerias teise ja otsustava kohtumise Robert Tähe koduklubi Belchatowi Skra ja prantslaste Tours. Finaali pääses kodus mänginud Tours tulemusega 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:20)

Eelmisel neljapäeval peetud avamängus sai raske 3:2 võidu Belchatow. Eelmises lahingus kogu kohtumise kaasa teinud eestlane tõi üleplatsimehena 23 punkti (+10) ja teda tunnustati parima mängija auhinnaga. Loe siit. Seda enam oli pisut üllatav tõik, et Eesti koondise rünnakuliider täna algkoosseisus ei alustanud. Edasipääsuks finaali vajas Belchatow võitu mistahes kujul, kuid ka 2:3 kaotuse korral oleks jäänud uks praokile ehk oleks mängitud kuldne geim.

Mängu käik:

Kuigi Skra asus esimest geimi kohe mitme punktiga juhtima, anti edu käest ja lasti kodumeeskonnal haarata 8:7 juhtpositsioon. Meeskonnad liikusid pikalt punkt-punktis, kuid seejärel said prantslased Belchatowi rünnakueksimuste toel viie silmaga ette (21:17) ja edu enam käest ei antud – esimene vaatus Toursile 25:21.

Teine minimatš algas tasavägiselt, kuid Poola klubi näitas head kaitsemängu ja rebis kolme punktiga ette (11:8). See aga väljakuperemehi ei heidutanud – esmalt jõuti 12:12 viigini, seejärel mindi punktiga peale (14:13).  Geimi lõpupoole eksis Belchatowi keskblokeerija Karol Klos kahel korral järjest rünnakul ja Toursi edu oli juba 21:17. Seisul 19:22 toodi kastaneid tulest välja tooma Täht. Kohe sai eestlane raske palli, mida rünnata ja oli edukas, samas paar punkti hiljem ei suutnud sõrmedega mänguvahendit vastaste poolele tõugata ja see tähendas geimpalli Toursile. Kahjuks lõpetas võruka vastuvõtu eksimus vaatuse 25:20 Prantsusmaa liiga liidri kasuks. Geimide seis 2:0 Toursile, mis tähendas, et Belchatowil oli selg vastu seina.

Kolmandaks geimiks tegi Skra peatreener Slobodan Kovac algkuuiku osas ühe muudatuse, kui jättis pingile Milad Ebadipouri ja saatis platsile eestlase. Kui kaheksa punkti oli mängitud, võeti puhkama liimist lahti olnud Serbia koondise staar Aleksandar Atanasijevic. Sarnaselt eelmisele kahele, oli ka kolmanda geimi algus tasavägine, kuid Belchatow sai tänu Tähe edukatele rünnakuteke 10:8 juhtima. Vaatuse keskosas olid Belchatowi edunumbrid juba 17:12. Enam tagasi ei vaadatud ja geimivõiduga 25:21 tehti väike, kuid vajalik samm finaali suunas.

Neljandas geimis kandus eelmise vaatuse hea hoog edasi ja eestlase tööandja sai sisse 9:5 edu. Tours lõi head servi ja tegutses hästi kaitses ning mängis vahe 14:14 viigiks. Mõni minut hiljem publiku marulise kaasaelamise toel juhiti 17:16. Belchatowi rünnakud ei tahtnud kuidagi maha jääda ja vahe oli juba neli punkti (17:21). Sellega oli mäng sisuliselt tehtud. 25:20 prantsuse klubile ja kogu kohtumine 3:1 neile.

Statistika:

Võitjate tulemuslikem oli 25 punkti (+18) toonud Geraldo Graciano Da Silva Filho. Meile teadmata põhjustel puudus mängust pikaaegne Prantsusmaa koondislane ja olümpiavõitja Kevin Tillie.

Belchatowile tõi Dick Kooy 15 ja Mateusz Bienek 14 punkti (efektiivsus vastavalt +10 ja +11). Meie mehe arvele kanti 8 punkti (+3). Kui rünnaku üle väga nuriseda ei saa (16-st 8), siis vastuvõtul oli Täht selgelt hädas – 20%, kaks viga.

Kullamatšis kohtub Tours Itaalia tippklubi Monzaga, kes küll avamängu Kaasani Zeniidile kaotas, kuid Euroopa võrkpalliliit eemaldas kõik Venemaa klubid idanaabri sõjaliste tegevuste tõttu Ukraina vastu eurosarjadest.

Korra oleme CEV Cupil eestlast finaalis mängimas ja ka võitmas näinud, kui hooajal 2013/14 said võidukarika üles tõsta Ardo Kreek ja tema endine pikaaegne leivaisa Pariisi Volley.