fbpx
Close

INTERVJUU | Milano täht Abdel-Aziz elu parimast otsusest, palkadest ja Saaremaaga liitumise võimalikkusest

Nimir Abdel-Aziz Milano meeskonna pooledhoidjatega pärast mängu. | Foto: Karl Rinaldo

Milano Powervolley nimekaim mängija, Hollandi koondise diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz peab sidemängija positsiooni vahetamist diagonaalründaja koha vastu oma elu üheks paremaks otsuseks.

28-aastane Abdel-Aziz vestles Eesti ajakirjanikega pärast Milano eilset 3:0 võitu Saaremaa üle hea meelega, jagades samaaegselt fännidele autogramme ja pilte.

Ütlesid enne mängu, et ootad tasavägist kohtumist. Päris nii siiski ei läinud.

Ei, võib-olla tundub, et see polnud raske mäng, kuna lõpptulemus on 3:0, aga see ei tähenda, et me oleks saanud energiat säästa. Pidime täiega pingutama, sest iga kord, kui me natuke fookuse kaotasime, hakkasid saarlased järjest punkte võtma.

Mida sa ütleksid saarlaste esituse kohta?

Nagu ütlesin enne mängu: Saaremaa oskab mängida head võrkpalli ja seda nad ka näitasid. Nad ei pääsenud veerandfinaali asjata. Ja nad mängivad sellises saalis, kus on väga palju pealtvaatajaid. Siin oli ka minul väga mõnus mängida.

Sa lahendasid rünnakuid muljetavaldava 74-protsendilise täpsusega. Kuidas sa enda esitust hindad? 

Ausalt öeldes ei huvita mind mu protsendid. Tulime siia meeskonnana ja tahtsime ka võita meeskondlikult. Mul pole vahet, kas toon ühe punkti või 20 punkti. Loeb vaid tulemus.

Mis on Milano jaoks tänavu olulisem, kas Itaalia liigas näiteks poolfinaali jõudmine või CEV Challenge Cupi võitmine?

Meie jaoks pole üks turniir teisest tähtsam. Kui alustad turniiri, siis tahad seda võita. See käib nii Itaalia liiga kui ka eurosarja kohta.

Kas sa loodad ka kordusmängus algkoosseisu kuuluda?

Jah, see, et me täna võitsime, ei tähenda, et me arvaks, et homme tuleb lihtne mäng. Ma arvan, et homme on isegi raskem, kuna me mängime teist päeva järjest. Meil on pealegi seljataga pikk ja väsitav reis, mistõttu me ei tundnud end täna väga värskena. Peame olema taas täielikult fokusseeritud, vastasel juhul võib mida iganes juhtuda.

Kas Eestis on sinu jaoks midagi üllatavat olnud?

Olen Eestis käinud nüüdseks juba üsna mitmel korral. Varasemalt olen siia sattunud Hollandi koondisega, nüüd aga klubiga. Ausalt öeldes näeme me meeskonnaga välismängudel käies tegelikult ju vaid lennujaamu, hotelle ja mängusaale. Aga ma tean Tallinnat küll, jah. Aga seda linna (Kuressaaret) pole ma näinud ja ma arvan, et ei näe ka, sest me läheme ära kohe pärast teist mängu.

Aga täna õhtul pärast mängu on ju vaba aega.

(Muigab.) Ei-ei, nagu ütlesin: me ei võta asju lihtsalt. Kogu keskendumine on täielikult spordil.

Ole hea, meenuta, kuidas sinust üldse sai diagonaalründaja. Oma esimesed mängud Eesti vastu mängisid sa tegelikult ju sidemängijana.

Jah, ausalt öeldes olin ma esialgu sidemängija seepärast, kuna olin lapsest saati just sel positsioonil tegutsenud ja kõik sujus. Polnud ühtegi põhjust, miks ma pidanuks positsiooni vahetama. Olin pääsenud sidemängijana ka koondise põhikoosseisu, nagu sa mainisid. Samas olin ma südames alati olnud ründaja. Aga siis, kui mängisin Prantsusmaal (Poitiers’s 2015-17), tekkis olukord, kus neli-viis mängijat olid korraga vigastatud ja treener pani mind ründama. Mängisin sedasi neli mängu ja kõik klappis. Pärast seda naasesin aga ikkagi sidemängija kohale, sest vigastatud mängijad tulid tagasi. Aga me hakkasime sel teemal võistkonna sees nalja tegema ja treener ütles mulle hooaja lõpus, et okei, sul on üks aasta veel lepingut alles ja sa saad ise otsustada, kas tahad jätkata sidemängijana või diagonaalründajana. Otsustasin diagonaali kasuks, sest mõtlesin, et võib-olla hakkaksin neli-viis aastat hiljem kahetsema, et ei proovinud. Ma arvan, et see ongi mu elu üks paremaid otsuseid olnud.

Kas sa teed vahel tänaseni treeningutel enda lõbuks ka tõstetööd?

Ei, sisuliselt mitte, sest meil on trennis täpselt paigas, millisel positsioonil keegi mängib.

Kas ka ründajate palgad on Euroopas paremad kui sidemängijatel?

Jah, üldiselt on vahe olemas küll.

Kas jutt sinu Trentinosse siirdumisest vastab tõele?

Ei ole. Neid jutte räägitakse kogu aeg, et kes kuhugi uueks hooajaks läheb.

Võib-olla tuled siis Saaremaale?

(Muigab.) Nad ei ole teinud mulle isegi pakkumist! Aga kui tõsiselt rääkida, siis ma keskendun hetkel täielikult olevikule, sest kätte on jõudnud hooaja tähtsaim periood.

scroll to top