Belgias äärmiselt tihe tabelitipp: kolmel meeskonnal sama arv punkte, kuid eestlaste klubidel siiski kaksikjuhtimine

Aalsti Lindemans. Markkus Keel nr. 17. | Foto: klubi Facebooki leht

Belgia meistriliigas olid üle-eile võistlustules Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard ning eile Markkus Keel ja Lindemansi Aalst. Mõlema Eesti koondislase koduklubid said kirja hooaja neljanda võidu.

Oravalt pärit Aganits oli oma meeskonna 3:0 (25:16, 25:20, 25:17) võidumängus Meneni üle üks resultatiivsemaid, kui tõi 10 punkti (+8). 207-sentimeetrine temporündaja realiseeris 10 tõstest 7 (70%), lisaks kanti tema arvele kaks edukat sulustamist ja üks pallingupunkt. Võitjate parim oli Lou Kindt 17 punktiga (+9). Menenile tõi Martijn Colson 11 punkti (+3).

Eile saavutas võõrsil 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) võidu Markkus Keele leivaisa Aalsti Lindemans, kes alistas hetkel liiga punase laterna Waremme. Pärnakas mängis terve kolmanda geimi ja ühtegi punkti ei toonud. Külaliste tulemuslikum oli Jeroen Oprins 15 punktiga (+8). Kaotajatele tõi kõige rohkem punkte Roman Abinet – 14 punkti, kasutegur +4.

Paremusjärjestus on äärmiselt intrigeeriv, kui nii Aalstil, Maaseikil kui ka Roeselare Knackil on koos 12 punkti. Tänu paremale geimide suhtele (13:3) juhib tabelit Aalst, teine on Maaseik (12:4) ja kolmanda koha hõivab Roeselare (13:6). Järgnevad meeskonnad jäävad neist maha juba viie või rohkem punktiga.

Eestlaste koduklubid peavad kuuenda vooru kohtumise 16. novembril, kui Maaseik sõidab külla Gentile ja Aalst mängib võõrsil Meneniga.