Laak sai esmakordselt mängida täisgeimid ja oli resultatiivne, kuid Chierile valus kaotus lähirivaalilt

Kertu Laak. | Foto: Chieri

Itaalia naiste meistriliigas tegi eile hooaja parima esituse Eesti koondislane Kertu Laak, kuid Chierit see 2:3 (25:15, 19:25, 23:25, 25:20, 9:15) kaotusest lähirivaali Scandicci vastu ei päästnud.

Sel hooajal sai eestlannast diagonaalründaja esmakordselt platsile rohkem kui vaid mõneks punktiks. Kohilast pärit pallivõlur mängis kaks viimast geimi ja tõi selle ajaga 12 punkti (+7). 21-aastane heledapäine piiga realiseeris 25 tõstest 12 (48%), bloki ja serviga lisa ei tulnud. Chieri parim oli Elena Perinelli 18 punktiga (+7). Võitjatele tõi Magdalena Stysiak 23 punkti (+12). Statistika.

Liigatabelis hoiab Chieri 10 punktiga seitsmendat kohta. Eilsel vastasel on koos 9 punkti, millega paiknetakse kaheksandal positsioonil.

Järgmise kohtumise peab Laagi tööandja 17. novembril, kui sõidetakse külla Filottrano naiskonnale.

Itaalia naiste esiliigas sai Anna Kajalina tööandja Cutrofiano 1:3 (18:25, 25:21, 17:25, 14:25) kaotuse Montalelt. Kajalina tõi 10 punkti (+5). 205-sentimeetrine diagonaalründaja suutis 42 tõstest punktiks lüüa vaid 9 (21%), lisaks sai ta kirja ka ühe blokipunkti. Statistika.

Paremusjärjestuses hoiab Cutrofiano oma grupis 7 punktiga üheksandat kohta.

Järgmise kohtumise peab eestlanna koduklubi 17. novembril, kui võõrustatakse Olbia naiskonda.

Belgia naiste meistriliigas sai hooaja teise võidu Hanna Pajula leivaisa Michelbeke, kes alistas täna kindlalt 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) neist tabelis kolm kohta kõrgemal oleva Oudegemi. Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja mängis teises ja kolmandas geimis ning tõi selle ajaga 8 punkti (+5). 176-sentimeetrine pallivõlur realiseeris 15 tõstest 8 (53%), bloki ja serviga lisa ei tulnud. Võitjatele tõid nii Patry lichodzijewska, Milica Radovic kui ka Goele Van Den Ouweland 9 punkti (kasutegur vastavalt +7, 0 ja +4). Kaotajatele tõi Felice Vanassche 9 punkti (-2).

Turniiritabelis hoiab Pajula tööandja viie punktiga 7. kohta.

Järgmise mängu peab Michelbeke 17. novembril, kui kodusaalis kohtutakse Bevereni Asterixiga.