fbpx
Close

Bigbank ei lähe karikafinaalile vastu täiskoosseisus, mõlema finalisti peatreener väldib favoriidikoormat

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Alar Rikbergi juhendatava Tartu Bigbanki ettevalmistus kolmapäevaseks Eesti karikafinaaliks on olnud mängijate tervisehädade tõttu poolik.

“Proovime täna teha esimest korda üle pika aja trenni moodi trenni,” sõnas Rikberg esmaspäeval enne õhtust harjutuskorda Võrkpall24’le. “Suurem osa mehi peaks nüüd trennis olema. Kuna meeskonda on viimase pooleteise nädala jooksul tabanud erinevad viirused, tegime kuni eilseni trenni väikestes gruppides sõltuvalt sellest, kes on parasjagu tervise juures. Tänaseks on saanud selgeks juba ka see, et kõiki mehi ei saa ma kindlasti kolmapäevases finaalis kasutada. Loodan, et puudujate hulk jääb siiski minimaalseks,” jätkas peatreener, kes ei soovinud eemalejääja(te) nimesid veel avaldada. Rikberg ütles juba eelmisel nädalal, et favoriidikoorma lükkab ta meeskonna tervisehädade tõttu Selverile.

Selveri peatreeneri Andres Toobali jaoks on tegu esimese finaaliga peatreeneriametis, ent sellele faktile ta suurt tähelepanu ei pööra. “Ei oska sellele enne finaali mingit tähendust panna, tegelen oma asjadega nagu ikka,” kinnitas ta võrkpalliliidule antud usutluses.

Toobal andis eilses Credit24 Balti liiga kohtumises TalTechi vastu mitmele põhimehele puhkust. Tõsiseim on olukord võistkonna rünnakuliidri Oliver Oravaga, keda segab tugev põlvevalu. “Tabeliseisu vaadates oleks muidugi tahtnud võita, aga karikafinaalile mõeldes tuli siin riske võtta, sest tähtsam on hetkel kolmapäeval hästi esineda,” sõnas peatreener, kes favoriidikoorma seab siiski Tartu õlule.

“See käib spordi juurde, et mõned mängijad peavad kas haiguste või vigastuste tõttu eemale jääma mängudest. Iga kord enne suuri mänge räägitakse seda juttu, et “meil pooled mehed puudu”, aga kui mänguaeg käes, on nad ikkagi rivis. Sama juttu kuulsin Tartu poolt ka enne meie esimest mängu, aga pea kõik olid kohal ja rivis, sellised jutud on natuke ka taktikalised käigud, et näidata asju kehvemana, kui nad tegelikult on,” naeris Toobal.

“Nemad on läinud sellele hooajale vastu suurte eesmärkidega ja korraliku eelarvega ning neilt oodatakse seda karikat. Meie olime kuni TalTechi hästi mängimiseni teiste jaoks pigem mitte favoriidid oma poolfinaalis. Meie läheme sinna nautima ja ainukesed pinged saavad olla Tartu meeskonnal,” lisas Toobal.

“Minu jaoks oli üllatus, et Selver pani kõik kaardid karikafinaalile ja loobus eilses TalTechiga mängus (Selver kaotas 1:3 – toim.) Credit24 Balti liigas sisuliselt põhiturniiril kahe parema koha eest võitlemast,” ütles Rikberg konkurendi kohta. “Eks aeg näitab, kas see otsus oli õige või vale, aga minu jaoks näitas see nende prioriteete. Ja nende pooleldi välja vahetatud koosseis oli veel ka hea TalTechi vastu tegelikult. Võib-olla oleksin ise sama teinud.”

Meeste karikafinaal Bigbanki ja Selveri vahel algab Tartus kolmapäeval kell 19.00. Otsepilti näeb nii Duo5 kui ka Postimehe vahendusel.

scroll to top